Veselības ministrija un ģimenes ārsti pagaidām nepanāk vienošanos

Veselības ministrijas un Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas sarunas pagaidām nav beigušās ar vienošanos par ģimenes ārstu prasību izpildi – pēc divām abu pušu tikšanās reizēm vēl gaidāms turpinājums nākamajā nedēļā.

Ģimenes ārstu prasības:

 • palielināt pašlaik noteikto kapitācijas naudas maksājumu 1,25 eiro par 30% katru gadu turpmākos trīs gadus;
 • palielināt ģimenes ārsta veikto manipulāciju tarifus, kopējo apmaksas apjomu palielinot ne mazāk kā par 45% 2018.gadā;
 • palielināt māsu un ārstu palīgu atalgojumu par 30% katru gadu trīs gadu laikā;
 • atbalstīt esošo ģimenes ārstu neatkarīgu prakšu attīstību, tostarp jaunatveramo ģimenes ārstu prakšu izveidošanas un aprīkošanas finansēšanu;
 • nepieļaut tādu ģimenes ārstu darba reformu, kā paredzēts Veselības ministrijas reformu plānā;
 • nodrošināt, ka e-veselības sistēmas katru daļu ģimenes ārstam obligāti jāsāk lietot tikai gadu pēc tam, kad Ģimenes ārstu asociācija saņēmusi pārliecinošus datus gan par konkrēto e-veselības sistēmas daļu efektīvu funkcionalitāti, gan par tehniski un tiesiski nodrošinātu augsta līmeņa pacientu tiesību un datu aizsardzību.

Avots: Latvijas Ģimenes ārstu asociācija

Asociācija izvirzījusi streika prasības, piemēram, aicina palielināt māsu un ārstu palīgu atalgojumu, kā arī šobrīd noteikto kapitācijas naudas maksājumu ģimenes ārstam par 30 procentiem ik gadu turpmākos trīs gadus. Ja prasības neizpildīs, ģimenes ārsti sola streikot 3.jūlijā.

Veselības ministre Anda Čakša atzina, ka šis bija smags sarunu raunds, atbildes no Veselības ministrijas neapmierināja asociāciju, pretrunas pastāv par darba algu, jo ārsti uzstāj uz kapitācijas naudas palielināšanu, bet ministrija runā par algu palielināšanu kapitācijas naudas ietvaros, un smagas diskusijas bija par e-veselību.

Anda Čakša: Par VM un ģimenes ārstu sarunāmLaura Dzērve

  Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Sarmīte Veide norāda, ka asociācija piekrīt ar šāgada 1.septembri strādāt e-veselības vidē, taču sākt tikai ar darbnespējas lapu izrakstīšanu, turklāt pirms tam sakārtojot normatīvos aktus un ievērojot pacientu tiesības un datu aizsardzību.

  Sarmīte Veide: Par VM un ģimenes ārstu sarunāmLaura Dzērve
   Sarmīte Veide pastāstīja, ka ministrijas piedāvātie priekšlikumi ir tālu no ārstu prasībām, šobrīd ārsti parādīja kompromisus, uz kuriem gatavi iet, ministrija tos izskatīs, un pirmdien notiks vēl viena tikšanās, ''redzēsim gala variantu, ja kompromiss nebūs panākts, tad ģimenes ārsti tomēr streikos.''

   Jau ziņots, ka Latvijas Ģimenes ārstu asociācija, kas apvieno lielāko daļu ģimenes ārstu Latvijā, pieteikusi streiku no šā gada 3.jūlija. Šādu soli nolemts spert pēc tam, kad Veselības ministrija (VM) noraidījusi aicinājumu veidot izlīgšanas komisiju.

   Ģimenes ārsti arvien nav apmierināti ar e-veselības sistēmu, kas ārstiem pēc diviem mēnešiem būs jālieto obligāti, bet kas, pēc ģimenes ārstu domām, arvien ir "vāja" un neefektīva.

   Kļūda rakstā?

   Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

   Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

   Ekonomika
   Ziņas
   Jaunākie
   Interesanti