Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Rīgā protestē pret Covid-19 politiku

Panorāma

Panorāma

Gārsenē vakcinēti 59% iedzīvotāju

Gārsenē tiecas uz rekordiem - pret Covid-19 vakcinējusies vairāk nekā puse iedzīvotāju 

Bieži vien, analizējot vakcinācijas pret Covid-19 statistiku, labo rādītāju iemesls rodams lielākajā darba devējā - Jēkabpils novada Gārsenē tāda ir Aknīstes psihoneiroloģiskā slimnīca. Ļoti daudzi tajā strādājošie ir potējušies un tādējādi Gārsenes vidējais vakcinācijas rādītājs tuvojas sešdesmit procentiem, kas ir viens no augstākajiem rādītājiem Latvijā.

Vietējie stāsta, ka laukos liela nozīme ir tam, ka poti var saņemt ģimenes ārsta praksē un nav jābrauc uz novada centru, viņu gadījumā – uz Jēkabpili.

Lielie procenti jeb vakcinācijas aptvere ir pārsteigums arī gārsenietim Vilnim. Viņš gan nav vakcinējies un nedomā to darīt. "Nu, ja trīs viļņus jau pārvarēju...," viņš apcer.

Arī Vilnis strādā slimnīcā, kur rodama Gārsenes Covid-19  statistikas atslēga. Gārsenes iedzīvotāja Dace Geida uzsver, ka ziemā slimnīca vēl bija viens no lielākajiem perēkļiem.  

Savukārt Andris piebilst, ka lielu daļu statistikas dod psihoneiroloģiskā slimnīca, jo iedzīvotāju skaits Gārsenē ir mazs. "Uz tā bāzes procenti mums labi," piebilst Andris. Viņš nešaubās, ka vakcinēties ir nepieciešams. "Lai tas bacilis no mums aizmuktu vienreiz prom! Nu, un es ar plaušām slimoju, negribu nogulties ar kovidu. Un es uz auto gonkām braucu. Forši - uzrādi sertifikātu un skaties," stāstīja Andris.

Vietējie, kuri ir vakcinēti, uzsver, ka liela nozīme ir potes pieejamībai pie sava ģimenes ārsta Aknīstē. 

Pārdevēja Ingrīda neslēpj, ka domātu, vai potēties, ja būtu jābrauc uz Jēkabpili, jo nav laika. "Ja tepat uz vietas, kāpēc nē?," viņa paskaidro. 

Arī Gārsenē, ne visi ir vakcinēti. Piemēram, Arta pašas gribēto poti ir saņēmusi, bet vīrs Valdis vēl domā. "Tā kā domāju. Nu, tagad, kas spiež, ka autobusos nelaidīs... nekur. Būs jau jāpotējas," viņš atzīst. 

Tāpat vēl nevakcinētais Edgars lēš, ka potēties būs noderīgi, lai ierobežojumu dēļ varētu kur doties un būtu brīvāka pārvietošanās. 

Ziedonim Brālītim dvīņumāsa strādā par skolotāju un iedvesmoja brāli vakcinēties. Ziedonis nešaubās, ka tas ir vajadzīgs, lai viens otram nedotu slimību.

Gārsenes pils un tūrisma centra darbinieces vakcinējušās darba dēļ. Gārseniete Dace Geida uzsvēra, ka strādā ar cilvēkiem un, gaidot ciemiņus un tūristus, ir vakcinējusies. Arī Edītei Līdumai vienkārši šķitis, ka vajag vakcinēties, jo ar cilvēkiem strādājot ir lielāks risks. Viņai turklāt mājās ir mamma gados, kam negribas slimību aiznest. Edītes mamma sākotnēji negribēja vakcinēties, bet piekrita, kad redzējusi, ka draudzenes pēc vakcīnas ir dzīvas un veselas.

Gārsenieši cer, ka šogad Covid-19 apkaimes cilvēkus vairs nepļaus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt