Krustpunktā

Eksperti: Irānas un Saūda Arābijas konflikts - cīņa par ietekmi

Krustpunktā

Līdzšinējām koalīcijas partijām atšķirīgs skatījums par turpmāko amatu sadalījumu valdībā

Politikas vērotāju viedokļi atšķiras par Kučinska iespējām izveidot valdību

Freimanis: Kučinskis ir «zvārguļainas pātadziņas» politikas piekritējs

“Zaļzemnieks” Māris Kučinskis, kuram prezidents uzticēja valdības veidošanu, ir kompromisu meklētājs, tāds “zvārguļainas pātadziņas” piekritējs, intervijā Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” komentēja tirgus un sociālo pētījumu aģentūras “Latvijas Fakti” direktors Aigars Freimanis.

Freimanis norāda, ka Kučinskis runā ļoti pārdomāti un racionāli un viņam nav raksturīgi “emocionāli izvirdumi”. Viņaprāt, ļoti interesanta ideja ir par Valsts kancelejas lomas palielināšanu lielo projektu uzraudzībā, īpaši atceroties sarežģījumus ar jaunu vilcienu iepirkumu un ar “airBaltic” problēmām.

“Ja viņam jābūt ar pātagu, tad es teiktu, ka viņš ir tādas zvārguļainas pātadziņas piekritējs. Viņš ir kompromisu meklētājs, varbūt tāds, kas izsēž oponenta pozīciju ar racionāliem argumentiem un garu laiku,” komentēja Freimanis.

Latvijas Radio žurnālists Ivo Leitāns norāda uz Kučinska lielo pieredzi, vadot Valmieras pilsētu, esot ministra krēslā un vadot Tautas partijas frakciju. Leitāns viņu raksturo arī kā diezgan samierniecisku, kas var būs nozīmīgi brīdī, kad valdība saistās ar dažādiem konfliktiem un asumiem.

Savukārt žurnālista Kārlis Streipa ieskatā vēl atklāts jautājums ir par to, vai Kučnskim izdosies tikt galā “ar to kaķu baru”, ar to domājot viedokļu atšķirības Nacionālās apvienības un “Vienotības” starpā.

Ziņots, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis aicinājis Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) pārstāvi, pašreizējo Saeimas deputātu Māri Kučinski veidot jauno valdību. Tas noticis vairāk nekā mēnesi pēc tam, kad no amata atkāpās līdzšinējā premjere Laimdota Straujuma ("Vienotība").

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti