Bijušais Iekšējās drošības biroja vadītājs tiesā neveiksmīgi apstrīdējis rīkojumu par viņa atvaļināšanu

Administratīvā rajona tiesa noraidījusi bijušā Iekšējās drošības biroja (IDB) priekšnieka Valtera Mūrnieka pieteikumu par toreizējā iekšlietu ministra Māra Kučinska (Apvienotais saraksts) rīkojuma par atvaļināšanu no dienesta atcelšanu, noskaidroja aģentūra LETA.

Mūrnieks bija vērsies Administratīvās rajona tiesas Rīgas tiesu namā ar pieteikumu par iekšlietu ministra pagājušā gada 24. maija rīkojuma "Par atvaļināšanu no dienesta" atcelšanu un labvēlīga administratīvā akta izdošanu, ar kuru pieteicējam tiktu pagarināts dienesta pienākumu izpildes laiks līdz 2025. gada 31. oktobrim. Administratīvā lieta ierosināta pērn 12. jūnijā.

Administratīvā rajona tiesa pieteicēja pieteikumu ir noraidījusi, bet spriedums pārsūdzēts Administratīvajā apgabaltiesā. Apelācijas instance šo lietu rakstveida procesā skatīs 7. maijā, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Mūrnieks septembra vidū oficiāli atvaļināts no amata.

KONTEKSTS:

2023. gada 24. maijā toreizējā iekšlietu ministra Kučinska vadītā Iekšlietu ministrija paziņoja, ka Mūrnieks no 26. jūnija beigs pildīt amata pienākumus. Toreiz tika paziņots, ka viņa vietā bija plānots iecelt Valsts policijas priekšnieka vietnieku, Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieku Andreju Grišinu.

Mūrnieks pēc tam sasirdzis, un, kamēr viņam spēkā slimības lapa, atbrīvošanas procesu juridiski līdz galam nebija iespējams pabeigt. 

Mūrnieks vadīja IDB kopš tā dibināšanas 2015. gadā. 2020. gada jūlijā valdība pagarināja Mūrnieka pilnvaru termiņu IDB priekšnieka amatā uz pieciem gadiem – līdz 2025. gada 31. oktobrim.

IDB ir iekšlietu ministra pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde. Tā vadītāju amatā uz pieciem gadiem ieceļ attiecīgais ministrs pēc tam, kad attiecīgo kandidatūru apstiprinājis Ministru kabinets.

Patlaban nav precīzu ziņu, vai un kad tiks virzīta Grišina kandidatūra, un šobrīd IDB vadītāja pienākumu izpildītājs ir Igors Jaunrodziņš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti