FOTO: Baltijas ceļa 30.gadadiena atzīmēta arī Igaunijā un Lietuvā

Līdzās Latvijai arī tās kaimiņvalstis – Igaunija un Lietuva – piektdien, 23.augustā, atzīmēja Baltijas ceļa 30.gadadienu.

Viļņā piektdien sadevušies rokās vairāk nekā 12 000 cilvēku, izveidojot aptuveni septiņus kilometrus garu cilvēku virteni no galvaspilsētas Katedrāles laukuma līdz pat Ukmerģes ielai, kas ved Rīgas virzienā.

Tāpat Viļņā piektdien 28.reizi startēja starptautiskais stafetes skrējiens pa vēsturisko Baltijas ceļa maršrutu Viļņa-Rīga-Tallina, kura mērķis ir atgādināt pasaules sabiedrībai gan par Molotova-Ribentropa paktu.

Lai atzīmētu radio lomu Baltijas ceļa koordinēšanā, Lietuvas sabiedriskais medijs radījis grandiozu instalāciju ar diviem tūkstošiem vecu radioaparātu.

Tallinas Vabaduzes (Brīvības) laukumā piektdien norisinājās Baltijas ceļa 30.gadadienai veltīta Vēstures diena, ko rīko Igaunijas Tautas frontes muzejs sadarbībā ar Latvijas un Lietuvas vēstniecībām un Tallinas domi. Pēcpusdienā bija paredzēta mūzikas programma, kurā piedalīsies visu triju  Baltijas valstu mūziķi un Latviju pārstāvēs grupa "Māsas Dimantas".

Tikmēr Latvijā, svinot Baltijas ceļa  30 gadu jubileju, piektdienas rītā gatves deja tika izdejota uz starptautiskās lidostas „Rīga” skrejceļa un Rīgas pils Svētā gara tornī tika pacelti trīs Baltijas valstu karogi, pie Ministru kabineta bija apskatāma izstāde "No idejas līdz rokās sadošanās mirklim", pie Brīvības pieminekļa notika pasākums "Baltijas ceļam 30", diena noslēdzās ar grandiozu metāloperas uzvedumu „Kurbads. Ķēves dēls” un notika daudz citu norišu.

Baltijas ceļa jubilejas dienā Rīgā tikās visu trīs Baltijas valstu premjeri.

Baltijas valstu premjeru kopīgā preses konference

KONTEKSTS:

Piektdien, 23.augustā, aprit 30 gadi, kopš 1989.gada 23.augustā notika akcija "Baltijas ceļš", kad ap diviem miljoniem Latvijas, Lietuvas un Igaunijas iedzīvotāju sadevās rokās, iestājoties par savu valstu neatkarību, kā arī prasot atzīt par nelikumīgu 1939.gada 23.augustā noslēgto Molotova-Ribentropa paktu un tā noslepenotos protokolus kopš to parakstīšanas brīža. Cilvēku ķēde sākās pie Tompea pils Tallinā un cauri Rīgai stiepās līdz Ģedimina tornim Viļņā. 

Baltijas ceļš ar nozīmīgākajām dokumentārajām liecībām par šo akciju kopš 2009.gada ir iekļauts UNESCO programmas "Pasaules atmiņa” starptautiskajā reģistrā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti