FM raugās pozitīvi uz Stradiņa slimnīcas projekta virzību; aicina neaizmirst par soda sankcijām

Finanšu ministrija (FM) cer, ka Eiropas Komisija atzīs vērienīgo Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa būvniecību par lielo projektu un līdz ar to naudu no Eiropas Reģionālā attīstības fonda par to izmaksātu ātrāk. Attiecīgais iesniegums jau neformāli nodots izvērtēšanai Eiropas Komisijā.

Lai būvniecības kļūmju un nokavēto termiņu dēļ nepazaudētu Eiropas Savienības fonda naudu - 24 miljonus eiro, līdz šā mēneša beigām Finanšu ministrijai jāiesniedz lielais Stradiņa slimnīcas būvniecības projekts Eiropas Komisijā. Tā arī teiks galavārdu par Eiropas fondu līdzfinansējumu.

Stradiņa slimnīcas jaunbūves projektam tika mainīts statuss – no diviem projektiem tas pārtapa par lielo projektu, un tas būs jāapstiprina Eiropas Komisijai. Līdz aiznākamā gada marta beigām plānots pabeigt ne tikai pirmās kārtas būvniecību, bet arī ēku apgādāt ar medicīnas iekārtām, mēbelēm un laboratorijas aprīkojumu.

Veselības ministrija jau iesniegusi Finanšu ministrijai lielā projekta pieteikumu. Finanšu ministrijas ierēdņi uz tā tālāko virzību raugās pozitīvi - viņi risku Eiropas līmenī nesaskata, tomēr aicina pasūtītāju vajadzības gadījumā neaizmirst par līgumā ar būvniekiem paredzētajām soda sankcijām.  

 “Mums ir ļoti lielas cerības, 100% vai 99% vērtējums, ka Eiropas Komisija šo projektu apstiprinās,” saka Finanšu ministrijas pārstāve Diāna Rancāne.

Viņa arī skaidroja, ka tas, cik liels varētu būt ES finansējums, būs atkarīgs no tā, cik slimnīca paspēs samaksāt no attiecināmajām izmaksām līdz šī gada beigām.  

“Tikai to, ko slimnīca izmaksās kā attiecināmās izmaksas līdz gada beigām, par to arī saņemsim Eiropas finansējumu,” uzsvēra ministrijas pārstāve.

Viņa arī atzina, ka vēl ir daudz darāmā, svarīgi ir gan novērst defektus, gan atrisināt strīdus un jautājumus, kas saistīti ar līguma izpildi. Rancāne arī norādīja, ka svarīgi pievērst uzmanību soda jautājumiem – ja līgumā ir paredzēts piedzīt sodu, tad tas jādara, pretējā gadījumā ES auditori to varēs uzskatīt  par pārkāpumu.

Finanšu ministrijas pārstāve Diāna Rancāne: FM raugās pozitīvi uz Stradiņa slimnīcas projekta virzību; aicina neaizmirst par soda sankcijām

  Jau vēstīts, ka  būvniecības defektu dēļ apturēto jaunā korpusa būvniecību plānots atsākt tuvākajā laikā. Atklāto deformāciju dēļ kopš 11.februāra Rīgas pilsētas būvvalde apturējusi Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa būvniecību. 23.februārī darbu sāka ekspertu komisija, kas vērtē iespējamos risinājumus, lai varētu atsākt būvdarbus.

  Vēlāk Rīgas pilsētas būvvaldes speciālisti, izvērtējot Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas jaunā korpusa būvniecības dalībnieku atzinumu par objektā konstatēto deformāciju novēršanas pasākumiem, vēl nevarēja sniegt atļauju atsākt būvdarbus.

  Tikmēr slimnīcas būvnieki norādījuši, ka jaunceļamā korpusa defektus iespējams novērst. Publiskotie viedokļi par demontāžu un citiem veicamajiem darbiem, viņuprāt, ir ievērojami pārspīlēti.

   

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti