Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Pēc «Dod pieci!» saņemti vairāk nekā 100 palīdzības lūgumi

Panorāma

Eirozonas ekonomika šogad augs par 3,8%

Dreiliņu iedzīvotāji – pret autobusa pieturas likvidēšanu

Dreiliņu iedzīvotāji sašutuši par ieceri likvidēt autobusa pieturu

Dreiliņu mikrorajona iedzīvotājos sašutumu radījuši Rīgas domes plāni mainīt 6. autobusa maršrutu, novirzot to no Dreiliņiem uz jaunajiem tirdzniecības centriem “Ikea” un “Sāga”. Tātad uz lielveikalu aizbraukt varēs ērtāk, bet mikrorajona iedzīvotājiem ceļš līdz mājām kļūs garāks un bīstamāks.

Ērts un iecienīts maršruts

6. autobusa galapunkts Ēvalda Valtera ielā – daudziem Dreiliņu iedzīvotājiem tas ir ne vien ērtākais, bet pat vienīgais veids nokļūt Rīgas centrā vai citos rajonos. Taču drīzumā tas varētu pazust, jo Rīgas dome nolēmusi šo maršrutu mainīt.

Pašlaik 6. autobuss brauc līdz Deglava ielas galam, aplī apgriežas braukšanai pretējā virzienā un iegriežas Dreiliņos, kur tam galapunkts Ēvalda Valtera ielā. Rīgas domes iecerētās izmaiņas paredz – autobusa maršrutu pagarināt līdz Biķeriem, kura atrodas jaunie tirdzniecības centri “Ikea” un “Sāga”.

Līdz ar to iegriešanās Ēvalda Valtera ielā autobusam kļūst par neērtu manevru. Tādēļ Dreiliņiem tas turpmāk brauktu garām. Pasažieriem, kas brauc uz Dreiliņiem, pašvaldība iesaka izkāpt Baltinavas ielas vai Kaives ielas pieturās.  

Intereses pēc LTV devās nelielā eksperimentā. Gājiens no likvidējamās Ēvalda Valtera ielas pieturas līdz tuvākajam Dreiliņu namam ir īss un ērts pa notīrītu trotuāru. Savukārt, lai uz to pašu Dreiliņu māju aizsoļotu no Baltinavas ielas pieturas, vispirms jāšķērso Deglava iela ar intensīvu satiksmi, pēc tam jābrien pa Baltinavas ielu, kur ziemā kupenas, bet citkārt – peļķes, nekāda trotuāra nav un jālīkumo gar mašīnām.

Lai ātrāk nokļūtu mājās, var izvēlēties īsāko ceļu gar mežmalu, caur pagalmiem. Bet ar visu to ceļš no domes piedāvātās alternatīvās pieturas sanāk piecreiz garāks.

Turklāt, kā pārliecinājās LTV,

6. autobusa pietura Ēvalda ielā ir pieprasīta un pasažieru netrūkst pat dienas vidū pandēmijas apstākļos.

Iedzīvotāji  sašutusi

Uzrunātie iedzīvotāji visi kā viens iebilst pret gaidāmajām izmaiņām.

“Šinī gadījumā mums vēlas atņemt to, kas daudziem iedzīvotājiem ir ļoti svarīgs. Labi, tagad ir ārkārtas stāvoklis, bet no rītiem autobusi ir pilni, uz darbu, skolu, bērnudārziem. Pēcpusdienās un vakaros daudz pensionāru. Tiešām acīs saskrien asaras. Žēl arī to cilvēku,” pastāstīja Dreiliņu iedzīvotāja Inese.

“Mums nekur nav nekāda savienojuma. Te vismaz uz Brīvības ielu var izbraukt. Vienīgais, kas mums tā ir,” norādīja vietējā iedzīvotāja Edīte.

“Būtībā mēs esam nostādīti, viss lielais rajons, tā kā nevienam nevajadzīgi. Ar tūkstošiem iedzīvotāju, bet nevienam tas nerūp,” pauda Dreiliņu iedzīvotāja Biruta.

“Tas būtu visādā ziņā smagi. Ja es nāktu no darba vai ar iepirkumiem, vai ar bēbi uz rokām, tad būtu diezgan, ko stiept,” sacīja Vita.

To apliecināja arī Jeļena: “Ļoti neērti būtu. Tas ir vienīgais transports, kurš iet uz šejieni. Un tas ir ļoti labi. Mums šeit ir daudz invalīdu. Man arī ir pirmā grupa, un es nevaru aiziet līdz nākamajām pieturām.”

“Nu ļoti slikti. Šeit dzīvo daudz padzīvojušu cilvēku. Un līdz Baltinavas ielai šādā laikā nu nav iespējams aiziet,” sacīja Jānis.

Vairāki simti Dreiliņu iedzīvotāju vēstulē pašvaldībai lūguši pieturu saglabāt.

Rīgas domes Satiksmes departaments savā atbildē nekautrējas tiešā tekstā paziņot – tirdzniecības centru ērtības tam būtiskākas par iedzīvotāju vajadzībām:

“Saskaņā ar saņemto informāciju, nodarbināto cilvēku skaits tirdzniecības centros “Ikea” un “Saga” sastāda ap 900, un 80–85% no tiem ir Rīgas pilsētas iedzīvotāji. Ņemot vērā minēto, kā arī to, ka attālums no Dreiliņu dzīvojamā masīva līdz pieturvietai “Baltinavas iela” ir atbilstošs normatīvo aktu prasībām, komisija secināja, ka labums, ko iegūs sabiedrība kopumā, ir lielāks par radītajām neērtībām esošā galapunkta “Ē.Valtera iela” tiešā tuvumā dzīvojošajiem Rīgas iedzīvotājiem.”

Dome sola pārskatīt

Sarunā ar LTV par sabiedriskā transporta maršrutiem atbildīgās komisijas vadītājs gan norāda –

Ēvalda Valtera ielas pieturas likvidēšana esot “mantojums” no iepriekšējās komisijas, kas, visticamāk, būs jāpārskata.

“Es noteikti aicināšu komisiju vēlreiz pārskatīt šo lēmumu, jo, kā es saprotu, toreiz oktobrī lēmums nebija korekti pieņemts. Jo bija arī komisija, kas vērtēja šo maršrutu un neieteica to mainīt,” sacīja domes Pasažieru komercpārvadājumu licencēšanas komisijas vadītājs Miroslavs Kodis (“Attīstībai/Par”/”Progresīvie”).

Par 6. autobusa tālāko likteni pašvaldība lems tuvākajā laikā. Pagaidām panākta vienošanās vismaz par to, ka maršruts netiks grozīts, kamēr valstī spēkā ir ārkārtējā situācija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt