Dienas ziņas

Jauna elektropārvades līnija savienos Igauniju un Latviju

Dienas ziņas

Ministrs: atkritumu glabātava Ignalinas AES neapdraud Latviju

Dokumentē senos Rēzeknes ebreju kapus

Dokumentē senos Rēzeknes ebreju kapus

Apsekojot gandrīz 300 gadus vecos Rēzeknes ebreju kapus, divi entuziasti no Vācijas apzināja un dokumentēja vairāk nekā pusi tur esošo kapa vietu. Pateicoties tam, no aizmirstības tika izcelti vairāku ebreju vārdi, kas vēlāk tiks iekļauti arī digitalizētajā kartē.

Harro Blunks un Martins Engelhardts ir vācu entuziasti no neliela Vācijas ciemata Bodentaihas. Viņi ieradās Rēzeknē, lai apsekotu teju 300 gadus vecus Rēzeknes ebreju kapus. Darba sākumā kapu vietas tika iezīmētas un sadalītas rindās, lai vēlāk tās būtu ērtāk sistematizēt. Kapakmeņu uzrakstus pārtulkos no ivrita un jidiša vācu valodā un izveidos kapu karti.

Abi kungi savu nodarbi sauc par hobiju. Pēdējos piecos gados Harro un Martins ir nodokumentējuši ebreju kapus Ludzā, Zilupē, Kārsavā un Smiltenē.

Pēc trim nedēļām darba Rezeknē tika apzināta vairāk nekā puse kapu pieminekļu, un līdz gada beigām Martins ir apņēmies iztulkot uzrakstus. Kapakmeņu uzrakstus pārtulkos no ivrita un jidiša vācu valodā un izveidos kapu karti.

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas pētniece Olga Senkāne, kuras pētījums ir veltīts tieši senajiem Latgales ebreju kapiem, norāda, ka vāciešu paveiktais darbs Rēzeknē pavērs plašākas iespējas vietējo ebreju vēstures izpētē, kā arī viņu izveidota papīra karte kļūs par pamatu digitālās kartes izveidei.

Tiek plānots, ka darbs pie digitālās kartes izveides varētu sākties nākamā gada sākumā. Vēlāk tā tiks izvietota Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas un Rēzeknes pilsētas domes mājaslapās, kā arī citās interneta vietnēs, lai karte būtu pieejama pēc iespējas plašākam cilvēku skaitam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt