Diskutēs par sabiedrisko mediju pārvaldību

Vai Latvija var atļauties spēcīgus sabiedriskos medijus? Ar šādu nosaukumu piektdien, 13. decembrī, Baltijas Mediju izcilības centrs (BMIC) sadarbībā ar Nīderlandes Karalistes vēstniecību Latvijā rīko diskusiju. Sabiedrisko mediju vadītāji, Saeimas un citu procesā iesaistīto institūciju pārstāvji diskutēs par jaunā sabiedrisko mediju pārvaldības likuma pieņemšanas procesu Saeimā.

Diskusijā apspriedīs, vai politiķiem, ekspertiem un ierēdņiem ir izdevies panākt risinājumus, kas veicinās sabiedrisko mediju satura attīstību un finansiālo patstāvību, un kā uzlabojumi sabiedrisko mediju pārvaldībā ietekmēs kopējās mediju politikas mērķus par informatīvās vides stiprināšanu Latvijā.

Pirms diskusijas Tartu Universitātes mediju pētnieks Dr.Jānis Juzefovičs iepazīstinās ar pētījuma “Sabiedriskie mediji un sabiedrība: attieksmes, priekšstati un gaidas. Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio auditorijas pētījums” rezultātiem. Aptauja atklāj iedzīvotāju uzskatus par to, vai sabiedriskie mediji palīdz stiprināt demokrātiju, saglabāt un attīstīt Latvijas kultūru, kā arī kāda loma ir sabiedriskajiem medijiem informatīvā kara apstākļos.  

“Ir svarīgi uzklausīt iedzīvotāju domas par sabiedrisko mediju darbību, jo tā var veicināt kopējo izpratni par sabiedrisko mediju nozīmi demokrātiskas valsts attīstībā un vairāk iesaistīt pašus cilvēkus Latvijas mediju telpas stiprināšanā. Pētījuma laikā arī tika vaicāts par sabiedrisko mediju saturu krievu valodā un propagandas vēstījumu uztveri sabiedrībā. Visi šie ir jautājumi, kas jārisina ar jauna Sabiedrisko mediju pārvaldības likuma palīdzību,” norāda BMIC direktora pienākumu izpildītājs Jānis Siksnis.

Diskusijā piedalīsies:

  • Latvijas Radio valdes priekšsēdētāja Una Klapkalne,
  • Latvijas Televīzijas valdes loceklis Ivars Priede,
  • Latvijas Republikas kultūras ministra padomnieks mediju jautājumos Jānis Lielpēteris,
  • Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) Stratēģiskās attīstības un uzraudzības departamenta vadītājs Uldis Lielpēters,
  • Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas priekšsēdētāja Vita Anda Tērauda,
  • Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sekretārs Ritvars Jansons.

Diskusiju “Vai Latvija var atļauties spēcīgus sabiedriskos medijus?” Baltijas Mediju izcilības centrs šogad rīko jau otro reizi. Aprīlī mediju eksperti un atbildīgās amatpersonas bija nesen sākušas apspriest ar jaunā Sabiedrisko mediju pārvaldības likumprojektu saistītos jautājumus. Šoreiz procesā iesaistītajiem tiks vaicāts, kā ir veicies ar pavasarī identificēto problēmu risināšanu.

Pasākums notiks 13.decembrī, no plkst. 14.00 līdz 17.00 "Altum" konferenču centrā Rīgā, Doma laukumā 4, un tam varēs sekot līdzi arī tiešraidē LSM.lv. 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt