Rožukalne jūlijā atstās sabiedrisko mediju ombudes darbu

Sabiedrisko mediju tiesībsardze Anda Rožukalne ombudes pienākumus pārtrauks pildīt pēc šā gada 7. jūlija, jo nolēmusi izmantot iespēju strādāt pie nozīmīga pētījuma projekta ārpus Latvijas, informēja Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP). Padome rīkos konkursu jauna sabiedrisko mediju ombuda ievēlēšanai.

Rožukalnei par pirmo sabiedrisko mediju ombudu tika ievēlēta 2021. gada nogalē.

"Anda kā starptautiski atzīta mediju eksperte ir ielikusi stabilus pamatus sabiedrisko mediju pašregulācijas sistēmai un uzstādījusi augstu latiņu attiecībā uz prasībām viņas darba turpinātājam. Viņas atzinumiem ir bijusi ļoti liela nozīme, gan skaidrojot sabiedrībai sabiedrisko mediju lomu un uzdevumus, gan liekot medijiem kritiski palūkoties pašiem uz sevi un uzturēt visaugstākos satura kvalitātes standartus," paziņojumā medijiem norādīja SEPLP priekšsēdētājs Jānis Siksnis.

Šādu soli ombude spērusi, iegūstot prestižu pētniecības grantu, kas dod iespēju daudzus mēnešu strādāt pie nozīmīga pētījuma projekta ārpus Latvijas, ASV. Rožukalne lēmumu pieņēmusi pēc vairāku mēnešu ilgām pārdomām un konsultācijām.

"Sabiedrību iesaistošas, kritiskas un paškritiskas sarunas, sarežģīti lēmumi par mūsdienu mediju un žurnālistikas ētiku nebūtu bijuši iespējami bez daudzu Latvijas Radio, Latvijas Televīzijas, LSM kolēģu līdzdalības un uzticēšanās. Tā palīdzēja veidot konstruktīvu diskusiju par profesionālās ētikas dilemmām mainīgā, nedrošības pilnā vidē un arī gadījumos, kad ombuda un sabiedrisko mediju skatījums par ētikas lēmumiem bija atšķirīgs," paziņojumā medijiem norādīja Rožukalne.

Līdz pienākumu izpildes beigām sabiedrisko mediju tiesībsardze plāno turpināt savu pienākumu izpildi, kas līdzās atzinumu par profesionālo ētiku sagatavošanai ietver gan sabiedrisko mediju sabiedriskā pasūtījuma kvalitātes izvērtēšanu, gan mērķauditoriju pētījuma organizēšanu, dalību ombuda diskusijā sarunu festivālā "Lampa" un citos pasākumos. 

Tikmēr SEPLP sola tuvākajā laikā izsludināt atklātu konkursu uz sabiedrisko mediju ombuda vakanci.

Par sabiedrisko mediju ombudu var ievēlēt personu, kurai ir nevainojama reputācija, augstākā izglītība un vismaz piecus gadus ilga profesionālā pieredze masu informācijas līdzekļu jomā vai vismaz piecus gadus ilga akadēmiskā darba pieredze atbilstošā nozarē. SEPLP ievēlē sabiedrisko mediju ombudu uz pieciem gadiem, kandidatūras iepriekš saskaņojot ar sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu ētikas padomēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti