Panorāma

Zolitūdes lietā papildina apsūdzības

Panorāma

Skola kā iespēja: Skolotāja prestižs

Deputāts Eiropu salīdzina ar piedzēruša pilota vadītu laineri

Deputāts Ilmārs Latkovskis: Bēgļu jautājumā ES izrāda apbrīnojamu nespēju

Eiropas Savienība (ES) izrāda apbrīnojamu nespēju bēgļu jautājumā, nespējot tikt galā ar cilvēku pieplūdumu, intervijā LTV raidījumā „Panorāma” trešdienas vakarā sacīja Saeimas deputāts Ilmārs Latkovskis (VL-TB/LNNK).

Viņš trešdienas Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijā, kuru Latkovskis vada, izteicās, ka ES rīcība šajā krīzē atgādina piedzēruša cilvēka mēģinājumu vadīt lidmašīnu.

Arī „Panorāmā” Latkovskis norādīja, ka ES nespēj novērst patvēruma meklētāju ierašanās cēloņus Eiropā. Tāpat viņš vērsa uzmanību uz lielo, globālo korporāciju ieinteresētību ievest Eiropā lētu darbaspēku.

Vienlaikus viņš aicināja Latvijas sabiedrību vienoties produktīvākā diskusijā. Viņaprāt, visi, ieskaitot politiķus un intelektuāļus, šobrīd diskutē „baidīšanas līmenī”. „Patvēruma meklētāji vēl nebūs ieradušies, kad mēs jau strīdoties būsim sadauzījuši viens otru,” ironizēja Latkovskis.

Vēstīts, ka Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žans Klods Junkers rosināja Eiropas Savienības valstīm papildus uzņemt 120 000 bēgļus, kuri jāsadala pa visām ES valstīm. Otrdien, 22.septembrī, par to vienojās arī pašas dalībvalstis.

Latvijā brīvprātīgi plānots uzņemt kopumā 776 bēgļus, par ko pēc asām debatēm vienojās gan valdība, gan Saeimas Eiropas lietu komisija. Tiesa, iespējams, ka bēgļu skaits vēl varētu mazināties. Laikā, kad ES ministri lēma par patvēruma meklētāju pārvietošanu, Rīgā notika protesta akcija pret bēgļu uzņemšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti