Demogrāfs Mežs: Migrācija ilgtermiņā būs tikai pieaugoša

Pasaulē migrācijas spiediens ilgtermiņā tikai pieaugs, prognozē Starptautiskās Migrācijas organizācijas pārstāvniecības Latvijas biroja vadītājs Ilmārs Mežs.

Starptautiskās Migrācijas organizācijas pārstāvniecības Latvijas biroja vadītājs Ilmārs Mežs
00:00 / 00:42
Lejuplādēt

Iekšlietu ministrijas organizētajā diskusijā Mežs norādīja, ka migrantu pieplūdums var būt saistīts gan ar darba meklējumiem, gan klimata seku ietekmē.

Tāpat teorētiski nevarot izslēgt, ka, Krievijai zaudējot karā Ukrainā, var rasties plašas migrantu plūsmas, turklāt Baltija var būt viena no pirmajiem virzieniem, kurā cilvēki varētu doties, sacīja Mežs.

"Migrācija ilgtermiņā būs tikai pieaugoša. Varbūt kādu gadu būs mazliet uz leju, bet kopumā migrācijas spiediens no visas pasaules būs tikai pieaugošs.

Ir jāgatavojas daudz lielākam pieaugumam. Jautājums, cik daudz tieši tas būs caur Baltijas reģionu, cik daudz Vidusjūras reģionu un citiem.

Latvija ir tik neliela pret Eiropas Savienības apjomiem, ka, pat ja tas ir 1% no ukraiņu bēgļu tranzīta, vai mūsu gadījumā vairāki procenti, tas jau uzliek ļoti lielu slogu, pat ja viņi uzkavējas vien dažas dienas," vērtēja demogrāfs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti