Daugavpils domē deputātu rupjības dēļ atkal veido ētikas komisiju

Jautājums par neētisku vārdu lietošanu Daugavpils domē pēdējo divu gadu laikā aktualizējās pirms gaidāmajām vēlēšanām. Pirmo reizi ētikas komisija Daugavpilī tika izveidota 2018. gada vasarā pirms 13. Saeimas vēlēšanām. Tagad, pusgadu pirms gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām, atkal veido ētikas komisiju.

Daugavpils domē deputātu rupjības dēļ atkal veido ētikas komisijuSilvija Smagare

Vēlēšanu tuvošanās maina deputātu leksiku Daugavpils domē. Vārdi kļūst asāki, skarbāki, apvainojumi dzēlīgāki. Deputāti jāieliek rāmjos, tā pirms pusotra gada – pēc Daugavpils domes deputāta Aivara Broka ierosinājuma izveidot deputātu ētikas komisiju – lēma domes vairākums. Tas notika pusgadu pirms Saeimas vēlēšanām. Šobrīd atkal jārīkojas – tuvojas pašvaldību vēlēšanas, un viss sākas no gala.

„Tas ir loģiski, tuvojas deputātu pilnvaru [beigu] laiks. Līdz ar to sākas pirmsvēlēšanu aktivitātes, kurās cilvēkiem jāizpaužas, lai viņus pamana tauta.

Patiesībā ētikas komisijai būtu jābūt visu laiku. Tad bija domē kārtējais apvērsums, komisijas nolikums tika nolikvidēts, likvidējās ētikas komisija, un bija kaut kāds miers. Tagad atkal izveidots jauns ētikas kodekss, bet ētikas komisijas mums nav. Aktualizējās jautājums, jo deputāti sēdēs lamājas, paceļ balsi,” skaidroja no Latgales partijas ievēlētais deputāts Aivars Broks.

Visasākā vārdu apmaiņa Daugavpils domē notiek tieši starp sīvākajiem konkurentiem – „Saskaņas” un Latgales partijas deputātiem. Pirmie ir opozīcijā, otrie – domes varas pozīcijā.

Atslēgt mikrofonu deputātiem sēdēs, kas šobrīd pandēmijas laikā notiek videokonferences režīmā, nav vienkārši. Taču atšķirībā no iepriekšējās deputātu ētikas komisijas darbības šī situācija atvieglo deputātu neētiskas rīcības gadījumu fiksēšanu.

„Jo šobrīd visas domes sēdes tiek ierakstītas,” norādīja Aivars Broks.

Jautājums ir, vai izdosies reāli sodīt deputātus par ētikas normu pārkāpšanu.

„Es saprotu, ka ētikas komisija nespēj deputātiem atņemt deputāta pilnvaras, tomēr vismaz pēc iepriekšējās reizes tā deputātu leksika pieklusa,” sacīja Broks.

Ar deputātu balsu vairākumu Daugavpils domē tika izveidota deputātu ētikas komisija trīs cilvēku sastāvā. Opozīcija gluži tāpat kā iepriekšējā reizē, norādot uz populismu un linča tiesu, šajā jautājumā balsojumā atturējās.

„Tā ir kārtējā politiskā izrādīšanās, un pašreizējās domes pieņemtie lēmumi neliecina par darbošanos pilsētas interesēs. To, ka viņi savā starpā izdomājuši izveidot linča tiesu, tā absolūti ir viņu darīšana, kurā mēs nepiedalīsimies,” komentēja Andrejs Elksniņš („Saskaņa”).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt