Daugavpils domes deputātus «rāmjos» ielikt mēģinās jaunizveidota Ētikas komisija

Daugavpils pilsētas domē turpmāk būs Ētikas komisija, kas izvērtēs kolēģu uzvedību un izteicienus domes sēžu laikā. Šāda komisija ir nepieciešama, lai ierobežotu neētisku vārdu lietošanu domes sēžu laikā, uzver komisijas izveides iniciatori. Tomēr atsevišķi deputāti neredz jēgu šādas komisijas darbības efektivitātei un dēvē jauno komisiju par “linča tiesu”.

Daugavpils domes deputātus «rāmjos» ielikt mēģinās jaunizveidota Ētikas komisijaSilvija Smagare
  Ētikas komisija Daugavpils domē būs, par to, apstiprinot tās locekļus, kārtējā sēdē nolēma pilsētas domes deputāti. Šāda komisija tikai padarīs domes deputātus korektākus savos izteicienos, saka viena no šīs komisijas loceklēm Helēna Soldatjonoka.

  “Ētikas komisija vienmēr ir nepieciešama jebkurā struktūrvienībā, jebkurā kolektīvā.

  Ir tā saucamais ierēdņa ētikas kodekss, ir parastā iestādes darbinieka ētikas kodekss, cilvēkiem ir jāapzinās, kur viņi strādā,” norāda Soldatjonoka.

  Tiesa, paša ētikas kodeksa vēl nav, to tikai plānots izstrādāt, bet pamatu šādas komisijas izveidei deva nereti nepiedienīgi un neētiski izteicieni domes sēžu laikā. Pati dzīve piespieda veidot šādu komisiju, saka tās iniciators deputāts no Latgales partijas Aivars Broks, ieskicējot komisijas darbu.

  “Sākums bija laikā, kad pie varas atnāca "Saskaņas" partija, domes sēžu laikā sākās apvainojumi un nelabi vārdi,”

  klāsta Broks. “Tad toreiz es uzrakstīju iesniegumu ētikas komisijai, bet izrādījās, ka domē šādas komisijas nemaz nav. Tad parādījās jautājums par to, ka to vajag veidot. Komisija rīkosies atbilstoši ētikas kodeksam, tā izvērtēs deputātu izteicienus un tad lems ko darīt ar to deputātu, tikai es tiešām vēl šobrīd nezinu, ko ar to deputātu darīt,” norāda Broks.

  Ētikas komisija var būt, tikai diezin vai tai būs kāds juridisks vai cits spēks ietekmēt deputātu uzvedību,

  atzīst Daugavpils pilsētas domes personāla speciāliste Anna Kokina.

  “Ja Saeimā ir ētikas komisija, kāpēc tāda nevar būt pilsētas domē,” norāda Kokina. “Šī komisija varēs izteikt savu viedokli, taču deputāts var ņemt vai neņemt to vērā, jo pēc statusa visi deputāti ir vienādi un deputāts var pat neierasties uz šo komisiju. Tā vienkārši būs iespēja izteikt viedokli par savu kolēģi deputātu,” pauž Kokina.

  Broka partijas biedrs Jānis Lāčplēsis šaubās par to, kādu pienesumu šī komisija domē varētu sniegt. Pats ētikas komisijas izveides jautājums domes sēdē raisīja plašas debates, par  neefektīvu no nosauca opozīcijas – “Saskaņas” partijas pārstāvis Andrejs Elksniņš.

  “Tā ir kārtējā politiskā izrādīšanās. Jo domes lēmumi, ko pieņem pašreiz valdošā koalīcija, neliecina par darbību pilsētas interesēs. Tas, ka viņi vēl šobrīd savā starpā izveido linča tiesu, ir absolūti viņu darīšana, kurā mēs nepiedalīsimies,” bilst Elksniņš.

  Ētikas komisija tomēr palīdzēs kaut nedaudz ielikt deputātus rāmjos, uz to cer nupat par trešo Daugavpils domes priekšsēdētāja vietnieku ievēlētais deputāts Jānis Dukšinskis.

  “Tas varbūt disciplinēs dažus deputātus īpaši pirms Saeimas vēlēšanām runāt inteliģentāk, nevis apvainot vienam otru bez pamatojumu. Vairāk gan tas būs tāds moments pabārt un ielikt deputātus rāmjos,” stāsta Dukšinskis.

  Šobrīd Ētikas komisija strādās pie ētikas kodeksa izveides un jau gaidīs deputātu iesniegumus par kāda sava kolēģa neētisko rīcību.

  0 komentāri
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti