Daugavpilī uzklausīs iedzīvotāju viedokli par jauno pilsētas teritoriālo plānojumu

Daugavpilī publiskai apspriešanai nodots viens no galvenajiem pilsētplānošanas dokumentiem - Daugavpils teritorijas plānojuma un Vides pārskata projekts. Viens no būtiskākajiem ierobežojumiem, kas iekļauts plānojuma aktuālajā redakcijā, ir aizliegums būvēt, novietot, uzstādīt un darbināt bīstamo atkritumu, sadzīves atkritumu vai no atkritumiem iegūtā kurināmā sadedzināšanas iekārtas Daugavpils pilsētā. Tāpat projektā ir iekļauts arī labojums, kas būtiski ierobežo azartspēļu organizēšanas vietu darbību pašvaldības teritorijā.

Daugavpilī uzklausīs iedzīvotāju viedokli par jauno pilsētas teritoriālo plānojumuSilvija Smagare

  Teritorijas plānojums ir pašvaldības ilgtermiņa teritorijas attīstības plānošanas dokuments, kurā noteiktas prasības teritorijas izmantošanai un apbūvei, tajā skaitā funkcionālais zonējums, publiskā infrastruktūra, teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi. Pašreizējais plānojums darbojas kopš 2006. gada. Kopš tā laika ir stājušies spēkā jauni Ministru kabineta noteikumi, līdz ar ko bija jāpārskata arī pilsētas teritorijas galvenie izmantošanas un papildizmantošanas veidi, kas jaunajā redakcija ir plašāki, un iedzīvotājiem šajā procesā ir iespēja paust savu viedokli.

  “Tas ir plānošanas dokuments, kas paredzēts uz 30 gadiem un kurā noteikti zemes gabalu izmantošanas galvenie veidi, tas, ko var būvēt konkrētā zemes gabalā,” pastāstīja Daugavpils domes Pilsētplānošanas un būvniecības departamenta vadītāja Santa Pupiņa.

  Viens no būtiskākajiem ierobežojumiem, kas iekļauts plānojuma aktuālajā redakcijā, ir aizliegums būvēt, novietot, uzstādīt un darbināt bīstamo atkritumu, sadzīves atkritumu vai no atkritumiem iegūtā kurināmā sadedzināšanas iekārtas Daugavpils pilsētā.

  “No iedzīvotāju viedokļiem [izejot], arī tālāk rīkosies domes deputāti,” norādīja Pupiņa.

  Pašvaldībai uz šo jautājumu ir savs skatījums, raugoties no rūgtās pieredzes ar neizdevušo projektu šādu iekārtu uzstādīt ķīmiķu mikrorajonā Mendeļejeva ielā, vienā no pilsētas katlumājām.

  “Nav argumentu, lai tādus projektus realizētu pilsētā un radītu ekoloģiskus draudus. Riski neattaisnosies,” savu viedokli pauda Daugavpils domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Jānis Lāčplēsis.

  Atkritumu dedzināšanas iekārtu uzstādīšana pilsētā ir viena no aktuālākajām tēmām šajā sabiedrības līdzdalības apspriešanas pasākumā.

  “Arī tehnoloģiski nav tādu risinājumu, lai tādu projektu realizētu pilsētas teritorijā. Bet, ja tas ir reģionāls projekts, tad tas vairs nav vienas pašvaldības rūpju bērns,” norādīja Lāčplēsis.

  Izteikt savu viedokli par Daugavpils teritorijas plānojuma un Vides pārskata projektu iedzīvotājiem būs iespējams pirmdien plkst.17 domes Konferenču zālē un rakstiski līdz 4. martam.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti