Dienas ziņas

Beirūtā pēc sprādziena aug dusmas pret valdību

Dienas ziņas

Amonija nitrātu kravas testē pirms ievešanas Latvijā

Daugavpilī skrejriteņi rada bažas par drošību

Daugavpilī skrejriteņi rada bažas par drošību

Pagājušas vien pāris nedēļas kopš Daugavpilī īrei pieejami skrejriteņi, taču lielā interese par tiem, sevišķi jauniešu vidū, iedzīvotājiem jau radījušas bažas par drošību. Pašvaldības policijā norāda – bīstamas situācijas mēdz rasties, bet joprojām nesakārtoto noteikumu dēļ var veikt tikai profilaktiskas darbības.

Daugavpilī īrei šobrīd pieejami aptuveni 100 īres skrejriteņi, kurus izmanto intensīvi, jo sevišķi jaunieši. Iedzīvotāji ir nobažījušies par to, ka jauniešus maz uztrauc ceļu satiksmes un iedzīvotāju drošība.

“Nebrauc droši, citreiz ejot pa Rīgas ielu, bail kaut kur manevrēt,” atzina daugavpiliete Dace.

“Tomēr tas skrejritenis tevi vispār nepasargā, pārvietojas viņi diezgan ātri pilsētā 25 kilometri stundā, tā kā ir dažādi,” sacīja daugavpilietis Viktors.

“Lai ir tiem noteiktas vietas, lai uz ceļa neizbrauktu, arī trotuāros, kas notiek – ātrums tiem diezgan pamatīgs, masa arī, gājēji arī staigā, tas ir diezgan traumatisks transporta veids,” sprieda daugavpilietis Pjotrs.

“Reizēm tie droši, reizēm nedroši brauc, mēdz būt dažādi,” pauda daugavpilietis Vladimirs.

Pašvaldība ir devusi rīkojumu policijai pastiprināti uzmanīt skrejriteņu izmantošanu un drošības normu ievērošanu. Savukārt Daugavpils pašvaldības policija norādīja, ka ātrāk jāizskata grozījumi Ceļu satiksmes likumā, jo šobrīd skrejritenis tiek kvalificēts, ka sporta un atpūtas inventārs, kas traucē pilnvērtīgi uzraudzīt drošību.

“Protams, mēs aizrādām, mēs prasām ievērot to drošību un nepārvietoties vairāk nekā vienam, bet tas ir tikai profilakses nolūkos pagaidām,” atzina Daugavpils pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks Aleksandrs Linkevičs.

Satiksmes ministrija informē, likumprojekts ir Saeimā, bet to Saeima atsāks skatīt rudenī. Tas gan nenozīmē, ka arī šobrīd nav jābūt atbildīgiem.

“Satiksmē ir tāds princips, ka tāpat jebkuram, kas lieto, iet vai jebko dara, ir jādara tā, lai citiem nekas slikts nenotiktu, ieskaitot cita mantu, ne tikai cita dzīvību un veselību,” atgādināja Satiksmes ministrijas Autosatiksmes departamenta direktors Tālivaldis Vectirāns.

Lai gan īres skrejriteņu lietošanas noteikumos ir minēts, ka tos drīkst lietot tikai no 18 gadu vecuma, Daugavpils pašvaldības policija piebilst, īpaši jaunieši ir tie, kas nekorekti uzvedas gan uz ceļa braucamās daļas, gan trotuāriem, ignorējot noteikumus un citu intereses.

Lai skrejriteni izīrētu, ir jāmaksā caur speciāli izveidotu lietotni, tai jāpiesaista kredītkarte, bet nereti kredītkarte ir pat pirmklasniekam, atzīst pašvaldības policija. Vecākiem jābūt atbildīgiem un jāseko līdzi tam, kur bērns tērē līdzekļus no savas vai vecāku kartes.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti