Daugavpilī pēc padomju pieminekļu demontāžas vēl turpinās sakopšanas darbi

Pēc padomju pieminekļu gāšanas, kas bez būtiskiem incidentiem noritēja naktī uz pirmdienu, Slavas skvērā Daugavpilī joprojām turpinās sakopšanas darbi. Savukārt 18. novembra ielā demontētā obeliska vietā palikusi vairs tikai līdzena nogāze. 

Pieminekļu demontāžas darbi Daugavpilī ritēja visu nakti. 

Daugavpilī pēc padomju pieminekļu demontāžas vēl turpinās sakopšanas darbi
00:00 / 03:37
Lejuplādēt

Viena no padomju pieminekļiem – obeliska, kas bija veltīts 360. strēlnieku divīzijai, demontāža jau veiksmīgi noslēgusies. 18. novembra ielas malā par to liecina gludā nogāze, kur jau iesēta zāle.

Pēc aizvadītās nakts pieminekļu gāšanas Slavas skvēra apkārtne vēl arvien apjozta ar drošības lentām, dežurē policija un strādā smagā tehnika. Pirmdienas rītā vēl nav demontētas visas stēlas, arī pieminekļa bareljefs gaida transportēšanu uz Latvijas Okupācijas muzeju. Demontētais piemineklis sagatavots aizvešanai smagā auto piekabē. Paredzams, ka sakārtošanas darbi Slavas skvērā vēl aizņems zināmu laiku, jo laukumā pie demontētā pieminekļa uz paletēm redzamas arī vairākas bruģakmens pakas.

Pašlaik nav zināms, kurš uzņēmums Daugavpilī nojauca padomju pieminekļus un kas veic sakopšanas darbu.

Aģentūra LETA informē, ka SIA "Zeļļi Z", kas bija uzvarējusi Daugavpils pašvaldības izsludinātajā iepirkumā, noslēgt līgumu nav ticis piedāvāts. Uzņēmumam neesot informācijas par faktisko darbu veicēju. Daugavpils domes komentāru šajā sakarā vēl nav izdevies uzzināt.

KONTEKSTS:

Naktī uz pirmdienu Daugavpilī demontēti divi padomju pieminekļi – 18. novembra ielā un Slavas skvērā Tautas ielā. Valsts policija jau iepriekš paziņoja, ka no 30. oktobra plkst.22 līdz nākamās dienas rītam pārtrauks personu piekļūšanu diviem pieminekļiem Daugavpilī. Pilsētas iedzīvotāji kuplā skaitā devās pie tiem, lai noliktu ziedus, iedegtu svecītes, kā arī nofotografētos.

Daugavpilī pie demontējamā pieminekļa Slavas skvērā kopumā aizturētas 37 personas, informēja Valsts policija. Sākti 37 administratīvā pārkāpuma procesi un viens kriminālprocess. Līdz ar personu izklīdināšanu pieminekļa demontāža noritēja bez incidentiem

Daugavpils dome jau otro reizi vērsusies Satversmes tiesā apstrīdot pieņemto likumu par pieminekļu demontāžu, vēl aizvadītajā nedēļa Satversmes tiesa Daugavpils pieminekļu lietā pieņēma lēmumu par pieteikuma izskatīšanas termiņa pagarināšanu līdz 26. novembrim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti