Daugavpilī filmē jaunieša piekaušanu; policija reti saskaras ar tik nežēlīgiem gadījumiem

Mēneša sākumā Daugavpils pašvaldības policijā nonāca video materiāls, kurā redzams, kā divi jaunieši sit trešo. Video tika publiskots arī sociālajos tīklos. Policijai ātri izdevās noskaidrot vainīgās personas. Par notikušo uzsākta administratīvā lietvedība. Ar tik nežēlīgiem gadījumiem Daugavpils pašvaldības policija un Administratīvā komisija saskaras ļoti reti, tomēr nenoliedz, ka līdzīgi gadījumi, iespējams, notiek, tikai vienkārši nenonāk policijas vai komisijas redzeslokā.

Daugavpilī filmē jaunieša piekaušanu; Policija reti saskaras ar tik nežēlīgiem gadījumiem
00:00 / 03:29
Lejuplādēt

Maija pirmajās dienās sociālajos tīklos tika publicēts video, kurā redzams, ka Daugavpilī divi pusaudži piekauj trešo. Kādā ierakstā vienā no vietējiem ziņu portāliem tiek lēsts, ka video redzams, kā divi jaunieši haotiski ar kājām un rokām izdara sitienus pa visu zēna ķermeni un arī galvu.

Video nonāca arī pašvaldības policijā. Tajā pašā dienā vainīgie tika atrasti, stāstīja Daugavpils pašvaldības policijas pārstāvis Artūrs Davidovs: “3. maijā rītā pašvaldības policijā nonāca informācija un videomateriāls par konfliktu jauniešu starpā Daugavpilī, kurš tika publicēts sociālajos tīklos. Pašvaldības policijas darbinieki jau tajā pašā dienā noskaidroja vainīgās personas.”

Vainīgajiem draud naudas sods. Apmēram mēneša laikā tiks pieņemts lēmums par tā apmēru.

“Vainīgajām personām tiks sastādīti administratīvie protokoli par sīko huligānismu. Soda apmērs no 70 līdz 500 eiro,” piebilda Davidovs.

Jauniešu izdarīto pārkāpumu skaits ir augsts, skaidroja Daugavpils Administratīvā komisijas priekšsēdētāja Ruta Velika. Katru nedēļu komisija izskata no piecām līdz astoņām lietām.

“Visbiežāk šīs lietas saistītas ar smēķēšanu, alkohola lietošanu, necenzētu vārdu lietošana, agresīvu uzvedību skolās, kā arī par huligāniskām darbībām, piemēram, vandālismu un citām,” norādīja Velika.

Daugavpils Administratīvā komisijas priekšsēdētāja atzīst, ka skolēni mēdz būt agresīvi viens pret otru, tomēr ar tik nežēlīgiem gadījumiem kā šis pašvaldība nebija saskārusies. Gan pašvaldības policijā, gan pašvaldībā pieļauj, ka līdzīgi gadījumi notiek, bet vienkārši nenonāk policijas Administratīvās komisijas redzeslokā.

“Ar tik krasi nežēlīgiem gadījumiem Daugavpils Administratīvās komisija vēl nebija saskārusies. Protams, es atzīstu, ka gan emocionālā, gan fiziskā vardarbība skolēnu vidū pastāv, jo diemžēl mūsdienās bērni ir diezgan agresīvi un nežēlīgi. Varētu būt tā, ka šī informācija nenonāk Administratīvajā komisijā vai policijā, ka Izglītības pārvalde un izglītības iestādes aktīvi izmanto savus iekšējos resursus (sociālos pedagogus, psihologus), lai risinātu šādas situācijas,” norādīja Velika.

Administratīvās komisijas priekšsēdētāja atzīst, ka naudas sods šādos gadījumos nav efektīvākais soda mērs. Savā darbā komisija mēģina piesaistīt speciālistus vai iestādes, piemēram, sociālo dienestu, izglītības iestādes, kas varētu palīdzēt noskaidrot, kādi ir iemesli tam, ka nepilngadīgais izdarījis likumpārkāpumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt