Daugavpilī ar Covid-19 saslimis 16.vidusskolas skolēns

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 8 mēnešiem.

Covid-19 slimība piemeklējusi Daugavpils 16. vidusskolas 9. klases audzēkni. Tā kā sasirgušais skolēns ir apmeklējis skolu, ar pirmdienu, 14. septembri, stundas šajā klasē notiek attālināti. Ar saslimušo skolēnu ir kontaktējušies arī vairāki skolas pedagogi, kas šobrīd atrodas karantīnā, tuvākajās dienās skolai ir jāizstrādā plāns par turpmāko mācību procesa organizēšanu visā skolā.  

Daugavpils 16. vidusskola atrodas pilsētas Jaunās Forštates apkaimē, tajā zinības kopumā gūst aptuveni 600 skolēnu.

Daugavpilī ar Covid-19 saslimis 16.vidusskolas skolēns
00:00 / 03:21
Lejuplādēt

“Mēs uzzinājām vakar no vecākiem, no klases audzinātājas un no atbilstošiem dienestiem – Slimības profilakses un kontroles centra. Svētdien mēs visus apzvanījām un pēc instrukcijām organizējām pirmdienas mācību procesu. Šī 9. klase mācīsies attālināti,” stāstīja skolas direktore Olga Dukšinska.

“Mēs uzrakstījām vēstuli Izglītības pārvaldei, viņi sagatavos rīkojumu un dažu dienu laikā jāizveido sistēma, kā mēs strādāsim. 1.- 6. klases strādās klātienē, tātad 9. klase, kur saslimis skolēns, attālināti, bet par pārējām klasēs tagad notiek sarunas, iespējams, varētu būt daļēji attālināts tas process. Mēs strādājam atbilstoši instrukcijām un valdības noteikumiem,” uzsvēra direktore.

Jau no rīta šodien speciāla komisija pieņēma lēmumu šai 9. klasei, kurā mācās saslimušais audzēknis, nodrošināt mācības attālināti un noteica pārējā mācību procesa organizāciju skolā, apliecināja Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes vadītāja Marina Isupova.

“Daugavpilī tas ir pirmais gadījums, un mēs ļoti operatīvi nostrādājām. Daugavpilī ir tāda kārtība, ka dome ir devusi Izglītības pārvaldei pilnvarojumu, kā skolai strādāt. Un šorīt mēs pieņēmām lēmumu par to, ka šī 9. klase mācās attālināti, pārējās 7.-12. klases daļēji attālināti, bet 1.-6. klases klātienē. Pēc manā rīcībā esošās informācijas, saslimušais skolēns jūtas labi, šodien arī viņš piedalījās attālinātajās mācībās, un cerēsim, ka viņa saslimšana noritēs vieglā formā un neviens cits no viņa nebija inficējies,” sacīja Isupova.

Gadījumu šajā Daugavpils skolā šobrīd rūpīgi izvērtē Slimību profilakses un kontroles centrs, stāstīja tā pārstāve Ilze Arāja.

“Tika uzsākta epidemioloģiskā izmeklēšana, noteiktas tuvās kontaktpersonas, šajā gadījumā tie ir 26 šīs klases skolēni un astoņi skolotāji. Visi atrodas mājās, izolācijā, ģimenes ārsta uzraudzībā. Skolai tika sniegtas rekomendācijas – telpu dezinfekcija, vēdināšana, darbiniekiem novērot veselību, un, ja parādās kādi simptomi, jāpaliek mājās,” informēja Arāja.

Daugavpils 16. vidusskola šajā neparastajā situācijā ir rīkojusies ļoti atbildīgi un perfekti, jo Covid-19 dēļ nenākas slēgt ciet visu skolu, uzsvēra Marina Isupova.

“Skola ir mācību procesu organizējusi tā, ka ļoti ātri un vienkārši varēja noteikt kontaktpersonas, tāpēc tikai vienai klasei ir noteiktas attālinātas mācības. Jo skolēnu ceļi nekrustojās, skolā ir noteikti dažādi mācību laiki, atsevišķas telpas un ieejas. Ja tā nebūtu, tad nāktos vairākas klases sūtīt uz attālinātām mācībām,” atzina Isupova.

Daugavpilī pirmais saslimušais skolēns ar Covid-19 vīrusu jau ir otrais gadījums Latvijas skolās. Pirmais gadījums fiksēts Rīgas Austrumu vidusskolā.

„Abos gadījumos epidemiologiem par slimības izcelsmi ir izvirzītas vairākas darba versijas, taču uz šo brīdi jāsaka, ka infekcijas avots ir bijis ārpus skolas, tas nav skolā,” uzsvēra   Ilze Arāja.

Latvijas Radio neoficiāli ir zināms, ka Daugavpils saslimušā skolēna ģimene nesen bijusi ārzemēs.

Daugavpilī šobrīd ir viens no augstākajiem Covid-19 saslimstības rādītājiem pēc Rīgas, uz šodienu tas ir 21 gadījums.

KONTEKSTS:

Ārkārtējās situācijas laikā, kas bija izsludināta Covid-19 ierobežošanai un bija spēkā no 12. marta līdz 9. jūnijam, bija noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu. Arī mācības skolās notika attālināti. Jau pēc mācību gada beigām situācija ar Covid-19 izplatīšanos Latvijā uzlabojās un virkne ierobežojumu tika mīkstināti

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) gatavojās tam, ka rudenī mācības skolās būs klātienē. Pašvaldībām pašām būs jālemj, kādā epidemioloģiskā situācijā pārtraukt mācīšanos klātienē.

Ministrija izstrādājusi trīs scenārijus skolu darbam Covid-19 laikā. Mācību gada sākumā IZM apkopotā informācija par mācību modeļu izvēli skolās liecināja, ka lielākā daļa no skolēniem šo mācību gadu uzsāks klātienē. Tikmēr aptauja liecina, ka vairākums vecāku grib mācības klātienē, bet attaisno bērnu nelaišanu skolā bailēs no Covid-19.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti