Sadaļas Sadaļas

Panorāma

S. Tihanovska uzrunā Eiropas Padomi

Panorāma

Panorāma

Covid-19 konstatē Rīgas Austrumu vidusskolā

Covid-19 konstatē Rīgas Austrumu vidusskolas skolniekam; karantīnā visa klase un 4 skolotāji

Šobrīd vēl nav noskaidrots, kā tieši Rīgas Austrumu vidusskolas audzēknis un viņa māte inficējušies ar Covid-19. Epidemioloģiskā izmeklēšana turpinās, un līdz šim noskaidrots, ka ģimene nav ceļojusi ārpus Latvijas un inficēšanās notikusi ārpus skolas telpām. Tikmēr karantīnā līdz ar vienu atklāto Covid-19 slimnieku devušies vēl 14 skolēna klases biedri un četri skolotāji.

ĪSUMĀ:

  • Rīgas Austrumu vidusskolā kopumā mācās ap 500 skolēnu.
  • Covid-19 sestdien apstiprināta kādam vidusskolas audzēknim.
  • Visa klase kopš pirmdienas mācās attālināti.
  • Līdz ar saslimušo karantīnā devušies 14 klasesbiedri un četri skolotāji.
  • Viņus visus novēro ģimenes ārsti.
  • Klases telpas dezinficētas, divas nedēļas tās neizmantos.
  • Covid-19 testu veiks pedagogiem un citiem skolas darbiniekiem.
  • SPKC uzteic piesardzības pasākumus skolā; drīkst turpināt darbu. 
  • Konkrētā skolēna inficēšanās ceļu epidemiologi vēl pētot.

Kopš  1. septembra pagājusi tieši viena nedēļa, un saslimšana ar Covid-19 apstiprināta kādam Rīgas Austrumu vidusskolas audzēknim. Līdz ar pirmo saslimušo mājas karantīnā devusies arī visa klase – bez šī skolēna vēl 14 klasesbiedri un tagad jau četri skolotāji, kas, pēc epidemiologu domām, bijuši inficētā tuvākās kontaktpersonas skolā.

Skolā stāstīja, ka pagājušajā piektdienā saņēmuši zvanu no kāda audzēkņa mātes, kas veikusi Covid-19 testu un saņēmusi pozitīvu atbildi.

Pats audzēknis esot juties labi, bez sūdzībām. Šonedēļ skolēns uz skolu nav nācis, un kopš pirmdienas, 7. septembra, visa klase mācās attālināti.

"Pirmais gadījums bija, ka [konstatēja] bērna mammai, tālāk arī uzreiz mamma veda savu bērnu uz testu, un sestdien atklājās, ka arī bērnam ir šī infekcija, un tad arī Slimību profilakses un kontroles centrs zvanīja un ziņoja skolai, ka bērnam ir šī infekcija. Divas nedēļas viņiem ir mājās karantīna," stāstīja Rīgas Austrumu vidusskolas direktores vietniece Ilze Sondore-Drukaļska. 

Savukārt četriem pedagogiem izsniegtas slimības lapas. Pārējie darbu turpina.

Attēlā Rīgas Austrumu vidusskola

Vecāki skolā iekšā doties nedrīkst, mazākos bērnus gaida priekšpagalmā. Arī kāda 5. klases skolēna tētis Aleksandrs. Viņš par atklāto Covid-19 gadījumu uzzina no Latvijas Televīzijas.

"Varbūt jāpaskatās e-klasē. Es nezinu, varbūt tur bija informācija, neesmu paskatījies," teica Aleksandrs. Jautāts, vai tas viņu uztrauc, skolēna tēvs teica: "Protams, jā. Tas, ka bija pavasarī attālinātās mācības, man nepatika. Nezinu, kas būs tālāk, bet slikti, ka ir tāda situācija mūsu skolā."

Kopā skolā mācās ap 500 audzēkņu. Taču uztraukumam neesot pamata.

"Mums mācības tiek nodrošinātas plūsmās un ir dažādas ieejas dažādām klašu grupām, un mācības notiek vienā telpā. Pedagogi ceļo, tāpēc arī ir tās kontaktpersonas tikai pedagogi," klāstīja vidusskolas direktores vietniece.

Bet klasi, kurā uzturējies skolēns ar klasesbiedriem, dezinficē un divas nedēļas to neviens arī neizmantošot.

"Covid-19 testus mēs personālam neveicām, bet mēs zinām, kuri bija izbraukuši, šī informācija tika pārrunāta. Bet tagad, tā kā ir inficēts skolēns, mēs esam pieteikuši šo Covid-19 testu pedagogiem un citiem darbiniekiem," atzina skolas direktores vietniece.

Skolā ieviestos piesardzības pasākumus uzteic Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC). Tieši to dēļ skola darbu drīkst turpināt. Kopā karantīnā devušies 19 cilvēki, viņus visus novēro ģimenes ārsti. Tikmēr konkrētā skolēna inficēšanās ceļu vēl pētot.

"Pie infekcijas avotiem mēs šobrīd strādājam, ir darba versijas, bet varam teikt, ka tās nav saistītas ar skolu un nav arī saistītas ar ceļošanu ārpus Latvijas.

Šeit ir jāsaka, ka saslimušajam bija simptomi un attiecīgi, kad parādījās šie simptomi, viņš nebija gājis uz izglītības iestādi," sacīja SPKC pārstāve Ilze Arāja.

Covid-19 testus plānots veikt tiem karantīnā esošajiem skolēniem un pedagogiem, kam tuvāko divu nedēļu laikā būs sūdzības par veselību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt