Darbu sācis elektromobiļu uzlādes staciju tīkls

Darbu ir sācis elektromobiļu ātrās uzlādes staciju tīkls, nodrošinot brīvas elektromobiļu pārvietošanās iespējas gandrīz visā Latvijā, vēsta Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD).

Nacionālā līmeņa uzlādes staciju pirmajā kārtā elektromobiļu ātrās uzlādes stacijas ir izvietotas uz valsts galvenajiem autoceļiem un lielākajās apdzīvotajās vietās. Kopumā jūlijā darbu sāks 70 uzlādes stacijas.

Par uzlādi norēķināties būs iespējams vairākos veidos, no kuriem viens būs jau elektromobiļu lietotājiem ierasts veids ar “e-mobi” autorizācijas karti. Lai elektromobiļu īpašnieki varētu turpināt izmantot jau esošās “e-mobi” autorizācijas kartes, jānoslēdz pēcapmaksas līgums par uzlādes pakalpojuma izmantošanu, par ko jau ir informēti esošo karšu īpašnieki. Jaunie klienti “e-mobi” autorizācijas karti var pieteikt, izmantojot portālu.

Nākotnē norēķināties būs iespējams, izmantojot mobilo aplikāciju, kuru bez maksas varēs lejupielādēt “App Store” vai “Google Play”, kā arī izmantojot SMS, maksu par uzlādi pieskaitot mobilā telefona rēķinam. 

Maksa par uzlādes pakalpojumu CSDD ātrās uzlādes stacijās noteikta 0,15 eiro minūtē.

Informācija par pieejamām uzlādes stacijām un to atrašanās vietām atrodama mājaslapā.

Līdz 2021.gadam kopumā paredzēts uzstādīt līdz 150 ātrās uzlādes staciju.

1 komentārs
Artis Blāķis
9 eur/stundā !!!
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti