CSDD kampaņā atkal skaidros prasību uz ceļa lietot atstarojošus elementus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Jau drīz stāsies spēkā izmaiņas Ceļu satiksmes noteikumos. Tumšajā diennakts laikā gājējiem vajadzēs ģērbt drēbes ar atstarojošiem elementiem vai atstarojošās vestes. Šī norma attiecas arī uz velosipēdistiem.

Grozījumu Ceļu satiksmes noteikumos pieņemti, lai mazinātu ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušo un cietušo skaitu. Savukārt ar to ir neapmierināta daļa velosipēdistu.

Diennakts tumšajā laikā velosipēdam riteņu sānos jābūt diviem oranžiem atstarotājiem. Priekšā jādeg baltam gaismas lukturim, bet aizmugurē - sarkanam. Gadījumā, ja lukturu nav vai arī tie nedarbojas, velosipēdistam jāģērbj gaismu atstarojoša veste vai arī apģērbs ar iestrādātu atstarojošu materiālu, skaidro Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) pārstāve Ieva Bērziņa:

„Dubults neplīst. Šajā gadījumā mēs laikam teiksim tā, ka drošāk, protams, ja tev ir priekšā balta lampa, aizmugurē - sarkana mirgojoša lampa, un tā jau tu esi redzams ceļu satiksmē. Lai to vairāk paspilgtinātu veste vai apģērbs ar atstarotājiem, tas ir tomēr obligāts un ieteicams. Cilvēkiem tas ir jāatceras."

Savukārt ar to, ka gaismas lukturus var aizstāt ar atstarojošajām vestēm, ir neapmierināts Riteņbraucēju apvienības pārstāvis Oļegs Stoļarovs.

„Strādājot gan par velokurjeru, gan par auto kurjeru, ļoti daudz braukājot pa Latviju naktīs, es varu droši pateikt, ka, ja līst lietus, uz ceļa velosipēdistu vestē neredz. Viņu neredz naktī, ja lietains laiks - viņu neredz. Ja viņš izbrauks kaut kur no sāna, arī īstenībā neredz. Bet, ja jums deg priekšā baltais, aizmugurē - sarkanais, jūs viņu redzēsiet vienmēr. Es domāju, ka vajadzētu runāt par to, vai tā norma būtu, vai tā tiek ieviesta, nevis maldināt tautu par vestēm," iebilst Oļegs Stoļarovs.

Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis norāda, ka vēl joprojām bojā gājušo skaits diennakts tumšajā laikā ir ļoti liels. Viņš uzskata, ka izdarīt secinājumus par to, vai jaunā norma palīdz mazināt cietušo un bojā gājušo skaitu, varēs gada beigās.

„Savukārt Administratīvo pārkāpumu kodeksā ir noteikts, ja netiek ievērotas šīs te papildus prasības gājējiem, velosipēdistiem, ir paredzēta administratīvā atbildība, brīdinājums vai naudas sods no septiņiem līdz 30 eiro. Izskatot šo te pārkāpumu, amatpersona uz vietas izlemj, kādu sodu piemērot,” skaidro Normunds Krapsis.

„Jūs sakāt – policists, un tad man liekas, uzreiz jūs domājat vārdu „sodīt”, bet cilvēkiem ir jāsaprot, ka lielākais sods ir tad, kad notiek traģēdija,” par grozījumu motivāciju rosina aizdomāties Ieva Bērziņa no CSDD un informē, ka oktobrī un novembrī notiks kampaņa, ar kuras palīdzību cilvēkus informēs par jaunajiem noteikumiem. Īpaši centīsies sasniegt lauku iedzīvotājus. Kampaņas laikā izdalīs atstarojošās vestes Latvijas mazturīgajiem iedzīvotājiem.

Satiksmes ministrijas izstrādātos grozījumus Ceļu satiksmes noteikumos otrdien, 2014.gada 19.augustā, atbalstīja valdība. Grozījumi noteikumos stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālajā portālā "Latvijas Vēstnesis".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti