Covid-19 saslimstības pieauguma dēļ ierobežo pacientu apmeklēšanu Ventspils un Talsu slimnīcās 

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Pieaugot Covid-19 saslimstībai, kā arī lai mazinātu apmeklētāju un personāla veselības apdraudējumu, Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī un tās filiālē Talsos no nākamās nedēļas tiek ierobežoti pacientu apmeklējumi stacionāra nodaļās, informēja slimnīcā.

No pirmdienas, 10. oktobra, gan Ventspils slimnīcā, gan Talsu filiālē pacientu apmeklējumi atļauti tikai īpaši kritiskos gadījumos, iepriekš saskaņojot apmeklējumu ar nodaļas vadītāju. Vienlaicīgi pie pacienta drīkst atrasties viens tuvinieks un uzturēšanās laiks nedrīkst pārsniegt 10 minūtes. 

Atrodoties slimnīcas telpās, visu uzturēšanās laiku obligāti jālieto sejas maska. Slimnīcas aicina cilvēkus būt atbildīgiem un ievērot apmeklēšanas kārtības noteikumus, kā arī izvairīties no apmeklējuma, ja ir konstatēti saslimšanas simptomi vai cilvēks nonācis kontaktā ar Covid-19 infekcijas slimnieku, vai personu, kas atrodas mājas karantīnā. 

Slimnīcās atgādina, ka tiek saglabāta sūtījumu nodošana pacientiem, nododot to slimnīcas apsargam Ventspilī vai rindu koordinatorei Talsu filiālē. Par sūtījumu jāinformē attiecīgās nodaļas personāls, kas nodrošina sūtījuma nogādāšanu adresātam.

KONTEKSTS:

Kopš 2020. gada pavasara Latvija līdz ar citām Eiropas valstīm piedzīvoja vairākus Covid-19 uzliesmojumus.

Pērnā gada nogalē bažas sāka radīt vīrusa omikrona paveida izplatība, un vēlāk piedzīvots būtisks saslimstības vilnis, vienlaikus situācijai slimnīcās saglabājoties stabilai. Situācijai uzlabojoties, no aprīļa atcelta lielākā daļa Covid-19 epidemioloģiskās drošības pasākumu.

Latvijā Covid-19 saslimstības zemākais punkts bija jūnija sākumā, bet pēc Jāņiem atsākās straujāks izplatības pieaugums. To saistīja ar cilvēku uzvedību un vīrusa jauna apakštipa izplatību. Augusta beigās tika ziņots, ka Covid-19 saslimstības pacēlums ir pagājis gan Eiropā, gan Latvijā. Savukārt septembra vidū atkal vērojams saslimstības pieaugums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti