Panorāma

Sāksies Senās mūzikas festivāls

Panorāma

Grieķijā notiks referendums par aizdevēju prasībām

Apšauba cirka ēkas drošumu

Cirka vadība noraida apgalvojumus par ēkas bīstamību

Rīgas cirka vadība noraida Būvniecības valsts kontroles biroja apgalvoto, ka cirka ēka ir bīstama.

Kaut arī ēkai jau sen vajadzīgs kapitālais remonts, tā ir gan māksliniekiem, gan skatītājiem ir droša, norāda cirks.

Būvniecības valsts kontroles birojs izveidots pērn rudenī un aprīlī sāka sabiedrisko ēku pārbaudi. No 600 jau pārbaudītajām ēkām nepilnības konstatētas katrā piektajā, bet situācija Rīgas cirkā esot īpaši bīstama.

„Ļoti sliktā stāvoklī ir jumta konstrukcijas: ir trupējušas, plīsušas, lūzušas, daudzos veidos nobalstītas. Lielākā problēma ir tā, ka cirks nav remontēts jau vismaz 50 gadu. (..) Skatītāju tribīnes jau ir novecojušas, arī lūzušas, plīsušas un nekvalitatīvi remontētas. Tā nevar nest slodzi, kas paredzēta,” komentē Būvniecības valsts kontroles biroja būvinspektors.

Bīstama esot arī cirka ēkas fasāde, kuru regulāri satricina pie tās piestiprinātie trolejbusu vadi.

Rīgas cirka direktore Lolita Lipinska pauž sašutumu par Būvniecības valsts kontroles paziņojumu un norāda – cirkam un Kultūras ministrijai iesniegtajā atzinumā ēka nav atzīta par nedrošu.

Par spīti būvniecības valsts kontroles paziņojumam, ka uzturēties cirka ēkā nav droši, jau nākamnedēļ Rīgas cirkā sāksies starptautiskais bērnu un jaunatnes cirka festivāls. „Skatītājiem ir drošs, māksliniekiem ir drošs,” saka Lipinska.

Cirka direktori būvinspektoru paziņojums esot šokējis. Pēc apsekošanas veiktajā atzinumā esot norādīts uz nepieciešamām tehniskām pārbaudēm, bet ne vārda par ēkas bīstamību.

„(..) Nav neviena frāze par ieteikumu taisīt ciet, nelaist, nedarīt. Kāpēc tas tiek darīts tikai publiski? Nerunājot ne ar mums, ne ar [Kultūras] ministriju, nedomājot par finanšu rādītājiem,” norāda Lipinska.

Vairākas no kontroles biroja uzdotajām pārbaudēm esot veiktas vēl pirms ēkas apsekošanas, piemēram kupola slogošana.

Direktore atzīst – remontdarbi ir nepieciešami, bet kultūras ministrijai ir problēmas piešķirt nepieciešamo finansējumu, jo vēl aizvien ilgst tiesvedība par ēkas īpašumtiesībām.

„Ir jāremontē fasāde, ir jādara tas… ir ļoti daudz lietu, kas ir jādara! To es nenoliedzu. Bet es esmu pret kategorisku šādu uzsaukumu (..) Ja cirks ir orientēts uz ģimeni, uz pieaugušiem ar bērniem kopā, un, ja ir paziņojums, ka nevajag bērnus vest. Kam mēs strādāsim?” retoriski vaicā Lipinska.

Šobrīd cirkā jau notiek remontdarbi – tiek atjaunotas ugunsgrēkā sabojātās telpas. Arī tribīņu stiprinājumi, kas nav apmierinājuši būvekspertus, esot savesti kārtībā. Ekspertu atzinumam par ēkas fasādes bīstamību gan cirkā piekrīt – pie tās piestiprinātie trolejbusa vadi to atrāvuši no pašas ēkas. Blakus – vairākas sabiedriskā transporta pieturas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt