Pēcpusdiena

Nākamajā gadā saglabās 9% nodokli mikrouzņēmumiem ar apgrozījumu līdz 100 000 eiro gadā

Pēcpusdiena

Polija atsauc iepriekšējās valdības apņemšanos uzņemt patvēruma meklētājus

Pasniegtas Cicerona balvas. Cicerona Goda nosaukumu saņēmusi LR žurnāliste Sandra Kropa

Cicerona Goda nosaukums piešķirts arī Latvijas Radio žurnālistei Sandrai Kropai

Latvijas Radio žurnālistei un Latvijas Radio 1 populārzinātniskā raidījuma "Zināmais nezināmajā" vadītājai Sandrai Kropai otrdien, 24.novembrī, par pievilcīgu un daudzpusēju zinātnes atspoguļojumu piešķirts Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) Cicerona Goda nosaukums, informē Latvijas Radio preses sekretāre Laura Elizabete Vanaga. 

Sandra Kropa Latvijas Radio strādā kopš 2004. gada. Šobrīd viņa katru darba dienu Latvijas Radio 1 plkst. 10.05 vada raidījumu par dažādām zinātnes nozarēm "Zināmais nezināmajā", kā arī zinātniskas diskusijas Rīgas Latviešu biedrības namā. Līdzās savam brālim – Latvijas Radio žurnālistam Jānim Kropam - viņa vada arī LTV1 raidījumu "4. studija".

Žurnāliste pašlaik Latvijas Universitātē maģistrantūrā studē vides zinības, priekšplānā izvirzot tematus par jūru, okeāniem un hidrobioloģiju.

Brīvajā laikā Sandra aizraujas ar niršanu un valodu apguvi. Īpaša mīlestība Sandrai ir pret Grieķiju, tās kultūru un valodu. Sandra darbojusies par tulku Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras organizētajās sarunās starp Grieķijas un Latvijas uzņēmējiem un Eiropas Savienības mūžizglītības programmā „Leonardo da Vinci” vadījusi raidījumu Grieķijas radio „Antenna Kritis”.

Sandra strādājusi gan drukātajos, gan elektroniskajos medijos un saņēmusi arī Latvijas Žurnālistu savienības balvu "Žurnālistikas cerība 2010". 2013. gadā viņa bija vienīgā žurnāliste no Baltijas valstīm, kura bija uzaicināta uz pasaules lielākā teleskopu kompleksa atklāšanu Eiropas Dienvidu observatorijā Čīlē.

Sandras Kropas veidotos raidījumus un sižetus var noklausīties Latvijas Radio interneta vietnē.

Cicerona balvu šogad saņems māksliniece Džemma Skulme par Latvijas kultūras virzīšanu pasaulē un būtisku devumu valstiskās neatkarības atjaunošanā, kā arī Rīgas Tehniskās universitātes rektors Leonīds Ribickis - par konsekventu augstākās tehniskās izglītības un tās tautsaimnieciskās ietekmes stiprināšanu.

Tāpat ar Cicerona Goda nosaukumu tiks atzīmēts Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs ("Vienotība") par nozīmīgu veikumu Vidzemes reģiona attīstībā, kā arī mākslas zinātņu doktors Miervaldis Mozers par ilggadēju radošu ieguldījumu profesionālu konkursu veidošanā.

Cicerona balvu kopš 1999.gada LZA sadarbībā ar Latvijas Universitāti un vairākām nevalstiskajām organizācijām pasniedz publisko vēstījumu praktiķiem par veiksmīgu sabiedrības uzrunu un rīcību, realizējot sociālās saliedēšanas idejas lokālā, nacionālā un starptautiskā mērogā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt