Dienas ziņas

Eiropa vairāk ieguldīs mākslīgajā intelektā

Dienas ziņas

Daugavpilī satiekas Latgales skolēnu pašpārvaldes

Diskutē par sociālās uzņēmējdarbības iespējām

Cēsis sociālās uzņēmējdarbības jomā idejas izglītības, kultūrvēstures un bezatkritumu dzīvesveida jomā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Meklējot idejas, kā attīstīt sociālo uzņēmējdarbību, Cēsīs aizvadīta diskusija ar iedzīvotājiem un dažādu jomu pārstāvjiem. Pašlaik Latvijā visdažādākajās jomās darbojas vairāk nekā 90 sociālie uzņēmumi, un pašvaldības ir gatavas atbalstīt šo uzņēmējdarbību, kas dod labumu vietējiem iedzīvotājiem. 

Latvijā sociālā uzņēmējdarbība ir salīdzinoši jauna niša, tās mērķi var būt saistīti ar darba vietu radīšanu kādām riska grupām, piemēram, cilvēkiem ar invaliditāti. Tāpat sociālā uzņēmējdarbība var būt saistīta arī ar vides, kultūras un izglītības jautājumiem. Galvenais nosacījums - ir jābūt skaidri nodefinētam mērķim - sabiedrībai caur šo uzņēmējdarbību ir jāgūst labums.

“Manuprāt, tā ir pavisam jauna niša, katrā ziņā, jo kā arī šeit runājām par to. Latvijā mēs esam diezgan jauni visi, arī uzņēmēji. Mēs esam darbojušies, un ir kas esam sasnieguši jau kaut ko. Beidzot ir pienācis laiks, es visu tā kā priekš sevis esmu sasniedzis, vēlos dot arī kaut ko sabiedrībai,” stāstīja lokāla “Siltumnīca” Gulbenē pārstāvis Atis Barinskis.

“Latvijā šis ir ļoti labs laiks, lai veidotu sociālos uzņēmumus, jo jau divus gadus darbojas sociālā uzņēmuma likums, kas iedod tādu likumisko ietvaru, sociālajiem uzņēmumiem, kā viņiem darboties, kādi ir kritēriji, kas jāizdara. Kā arī nosaka tādu kā labumu grozu, kas tiem sociālajiem uzņēmumiem arī pienākas par to, ka viņi ir sociālie uzņēmumi,” norādīja Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas direktore Madara Ūlande.

Diskusijā par sociālās uzņēmējdarbības attīstību pašvaldības un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem radās daudz idejas gan izglītības, kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā, gan bezatkritumu dzīvesveida jomā. Cēsu pašvaldības pārstāvji norāda - ir jādomā par instrumentiem, kā atbalstīt sociālo uzņēmējdarbību.

“Pilnīgs veiksmes stāsts ir mūsu radošo industriju māja, nams Skolas 6, kas ir būtisks atbalsta instruments tādā pamata infrastruktūras ziņā, lai veidotu savu sociālo uzņēmumu. Un mēs esam investējuši sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes Cēsu filiāli finansējumu dizaina laboratoriju izveidē, lai varētu prototipēt arī kaut kādus savus pirmos prototipus, un, protams, kā daudzām pašvaldībām, grantu konkursiņi,” stāstīja Cēsu novada pašvaldības administrācijas vadītājs Atis Egliņš-Eglītis.

Pašlaik Latvijā visdažādākajās jomās darbojas vairāk nekā 90 sociālie uzņēmumi. Tie ir gan darba integrācijas uzņēmumi,gan tādi, kas strādā ar dažādiem IT risinājumiem. Liela daļa no šiem uzņēmumiem strādā arī sociālo pakalpojumu sniegšanas jomā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti