Ungurmuižas nomas tiesības ieguvis Ruckas muižas saimnieks Renārs Sproģis

Ungurmuižas nomas tiesību izsolē tiesības par tās apsaimniekošanu ieguvis uzņēmējs Renārs Sproģis ar komandu, kurš jau šobrīd saimnieko Ruckas muižā Cēsīs, informēja Cēsu novada pašvaldībā. Nomas tiesības iegūtas uz 10 gadiem par 1000 eiro mēnesī.

Kā ziņo uzņēmējs, Ungurmuižā laika gaitā plānots atvērt restorānu un viesu namu, piedāvājot mierpilnu atpūtu tās viesiem. Tāpat muižā plānots organizēt klasiskās mūzikas koncertus un dažādas citas ar kultūru saistītas iniciatīvas, turpinot līdz šim iesākto.

Ungurmuižas nomas izsoles noteikumi paredzēja, ka izsole tiek atzīta par notikušu, ja tajā piesakās vismaz viens pretendents. Nomas tiesības iegūtas uz desmit gadiem par 1000 eiro mēnesī, taču

jaunajiem nomniekiem līdz ar nomas tiesību iegūšanu kā pienākums ir Ungurmuižas vēsturisko vērtību saglabāšana, ik gadu veicot ieguldījumus tās uzturēšanā un atjaunošanā.

Tāpat muižai aizvien jānodrošina publiska pieejamība.

Apjomīgākos finanšu līdzekļus Ungurmuižas uzturēšanai un atjaunošanai iecerēts piesaistīt, izmantojot galvenokārt dažādus fondus un projektus.

KONTEKSTS:

Cēsu novadā esošā Ungurmuiža celta 1732. gadā un ir vienīgā šāda veida koka muiža Latvijā. Muižā ieguldīts apjomīgs darbs, lai restaurētu unikālos griestu gleznojumus. Te notikuši arī dažādi pasākumi, un muiža sniedz arī izmitināšanas pakalpojumus. 

Cēsu novada domes deputāti februārī nobalsoja par muižas apsaimniekotāja, pašvaldībai piederošās SIA "Ungurmuiža", likvidāciju. Apsverot vairākus turpmākās apsaimniekošanas modeļus, deputāti lēma izsludināt muižas nomas tiesību izsoli.

Dome to pamatoja ar Valsts kontroles norādījumu, ka pašvaldības funkcija nav nodarboties ar viesnīcu un restorānu biznesu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti