Dienas ziņas

NATO svin 70. gadadienu

Dienas ziņas

Pērn remontēts ceļš atkal jāremontē

Līgatnē birokrātija kavē attīstīt uzņēmējdarbību

Cerībā uz investoru Līgatne steidz veidot gadiem neizstrādātu dokumentu

Līgatnes novada pašvaldība, kura vienīgā Latvijā nav izstrādājusi pašvaldības ilgtspējīgas attīstības stratēģiju, steidz strādāt pie šī dokumenta. Tas saistīts ar novada lokālplānojumā paredzētajām izmaiņām, kuras savukārt varētu ļaut novadā piesaistīt investoru un tādējādi izveidot jaunas darbavietas.

Līgatnes pilsētas zemes vēsturiski ir piederējušas papīrfabrikai, un pēc 90. gadu zemes reformas papīrfabrika šīs īpašumtiesības neatjaunoja. Tādēļ šobrīd liela daļa teritorijas Līgatnē ir bezsaimnieka zeme, kas atrodas pašvaldības valdījumā.

Lai teritorijā Ainavu ielā 2 varētu attīstīt uzņēmējdarbību, pašvaldība izgājusi garu tiesvedības ceļu, un šobrīd pašvaldības īpašumtiesības ir apstiprinātas Zemesgrāmatā. Kāds vietējais uzņēmējs, kurš lielāko daļu produkcijas eksportē uz ārvalstīm, kalnu nogāzē bija iecerējis audzēt Latvijai raksturīgās ogas, arī izveidot ražotni un veikalu, lai garāmbraucošie tūristi varētu iepazīties ar uzņēmēja piedāvāto produkciju.

Taču projekta īstenošana ir apturēta. Lai vietā, kas līdz šim noteikta kā meža un savrupmāju apbūves teritorija, izveidotu ražošanas uzņēmumu, Līgatnes novada pašvaldība izstrādāja šīs teritorijas lokālplānojumu. Taču Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) tā darbību apturējusi, jo konstatējusi, ka pašvaldībai nav izstrādāta ilgtspējīgas attīstības stratēģija.

Ministrijā skaidro, ka spēkā esošais teritorijas attīstības plānošanas likums paredz, ka izstrādāt šādu lokālplānojumu var tikai saskaņā ar pašvaldības ilgtspējīgas attīstības stratēģiju. “Tādos gadījumos, ja pašvaldība grib grozīt plānojumu, jo ir mainījušies kādai teritorijai mērķi un plānojums to vairāk nepieļauj, tad pašvaldība ar šo mazo dokumentu, ko sauc par lokālplānojumu, var grozīt lielo teritorijas plānojumu, ja tas atbilst tiem mērķiem, kas ir noteikti ilgtermiņa stratēģijā. Šis ir tas gadījums, ko Līgatne dara, taču stratēģiju viņi nav izstrādājuši,” skaidro VARAM Telpiskās plānošanas departamenta direktore Ingūna Urtāne.

Līgatnes novada domes vadītājs Ainārs Šteins (“Jaunā Vienotība”) atzīst, ka ministrija ir rīkojusies saskaņā ar likumu, taču birokrātijas dēļ šobrīd esot apdraudēta investīciju piesaiste teritorijai un uzņēmējdarbības attīstība. “Mēs to nesaskatījām kā milzīgu prioritāti, tajā pašā laikā mani speciālisti pie šī dokumenta strādā un tas ir faktiski gatavs apstiprināšanai.

Mums prātā nevarēja ienākt, ka šāda ķeksīša dokumenta neesamība varētu apturēt divu miljonu investīciju projektu un 50 darbavietas,” saka Šteins.

Līgatnes novada dome jau nākamajā sēdē plāno apstiprināt pašvaldības ilgtspējas attīstības stratēģiju, un Šteins cer, ka uzņēmējs aizvien vēlēsies savu ieceri īstenot Līgatnē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti