VARAM neatbilstību dēļ aptur Līgatnes lokālplānojumu

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (“Attīstībai/Par!”) apturējis lokālplānojumu zemes gabalam Līgatnē, Ainavu ielā 2, informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM).

Ar ministra rīkojumu apturēts Līgatnes novada domes 2018. gada 27. decembra saistošie noteikumi “Lokālplānojums zemes vienībai Ainavu ielā 2, Līgatnē, Līgatnes novadā''.

VARAM, izskatot teritorijas attīstības plānošanas informācijas sistēmā pieejamo lokālplānojuma dokumentāciju, konstatēja, ka Līgatnes novada pašvaldībai nav spēkā esošas vietējās pašvaldības ilgtspējīgas attīstības stratēģijas.

Līdz ar to ar lokālplānojumu varēja tikai detalizēt Līgatnes novada teritorijas plānojumā 2012. – 2023. gadam noteikto funkcionālo zonējumu, apbūves parametrus un izmantošanas aprobežojumus.

Tomēr VARAM konstatēja, ka 2019. gada 18. janvārī apstiprinātais lokālplānojums maina Līgatnes novada teritorijas plānojumā noteikto savrupmāju apbūves teritoriju un meža teritoriju uz rūpnieciskās apbūves teritoriju un lauksaimniecības teritoriju, lai konkrētajā teritorijā varētu izvietot  ražošanas uzņēmumu ar veikala un muzeja telpām, neņemot vērā Teritorijas attīstības plānošanas likuma nosacījumu.

Vienlaikus ir konstatēti arī lokālplānojuma izstrādes procedūras pārkāpumi – nav ievēroti Ministru kabineta noteikumos noteiktie lēmumu un paziņojumu publicēšanas termiņi.

Līgatnes novada pašvaldība ir vienīgā pašvaldība, kurai pēc novadu izveidošanas 2009. gadā nav izstrādāta pašvaldības ilgtspējīgas attīstības stratēģija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti