Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Sēlijas skolotāji tiekas nometnē

Ceļu Dobele–Bauska sola saglābt

Ceļu Dobele–Bauska sola saglābt, ja politiķi atradīs 2,9 miljonus eiro

Jau piecus gadus Jelgavas novada iedzīvotāji nesekmīgi cīnās par reģionālā autoceļa Dobele–Bauska gandrīz 11 kilometru garā posma rekonstrukciju. Tomēr rezultātu joprojām nav. Iedzīvotāju organizētajā kopsapulcē “Latvijas Valsts ceļi'' solīja nākamgad situāciju glābt – uzliet divas kārtas asfaltbetona, ja vien politiķi tam atvēlēs 2,9 miljonus eiro.    

Reģionālais autoceļš Dobele-Bauska ir sliktā stāvoklī teju visā tā garumā, bet posmā no Mūrmuižas līdz Elejai braukšana ir īpaši ekstremāla.

Bet tas ir ceļš, pa kuru ik dienas jāpārvietojas ne tikai Vilces iedzīvotājiem, zemniekiem un uzņēmējiem. P103 savieno arī populārākos Zemgales tūrisma objektus.

“Nu nav tā Vilce tikai punkts leišmalē. Mēs esam starp Rundāli un Tērveti. Mani vācu un austrāliešu draugi saka: nu kā jūs te dzīvojiet... Kāpēc man viņu vietā ir jāatšaudās un jāatbild par slikto ceļu kvalitāti?” sašutumu pauda Vilces iedzīvotāja Daina Judina.

Par ceļa kvalitātes uzlabošanu iedzīvotāji cīnās jau piecus gadus. Šoreiz Vilcē ieradusies “Latvijas Valsts ceļu” (LVC) un “Latvijas Autoceļu uzturētājs” (LAU) vadība. Tautas nama zāle bija pārpildīta. Iedzīvotāji sagatavojuši arī videomateriālu par ceļa kvalitāti  visu 10 kilometru garumā.

LAU valdes priekšsēdētājs Raitis Nešpors stāstīja, ka “pēdējo desmit gadu laikā uzturēšanas izmaksas ir bijušas vairāk nekā miljons eiro, kas ir atvēlētas šim ceļa posmam”.

“To, ko mēs varam darīt ikdienas uzturēšanas ietvaros, es domāju, mums pārmest nevar neko,” paziņoja Nešpors.

Pārmetumu netrūkta arī par uzturēšanu, tomēr galvenokārt sanākušos interesē, kāpēc P103 tika izņemts no plāna un kad to beidzot sakārtos.

LVC vadītājs Jānis Lange atzina, ka rekonstrukcijai naudas neesot, jo, paceļot kvalitātes latiņu ceļu remontdarbiem, izmaksas sadārdzinājušās teju uz pusi.

“Tas, ko mēs redzam, ka varētu veikt šī ceļa seguma pastiprināšanu, nākamajā gadā uz 10 kilometriem izbūvēt divas kārtas asfaltbetona seguma, tādējādi šo ceļu saglābjot uz 7-10 gadiem, kad varētu jau tikt veikta pilna pārbūve,” sprieda Lange.

Šādiem darbiem nepieciešami aptuveni 2,9 miljoni eiro, un tie varēšot notikt vien tad, ja tiks piešķirts finansējums.

Lai to panāktu, iedzīvotājiem tiek ieteikts vēl aktīvāk vērsties pie Saeimas deputātiem.

“Protams, ir labi, ka ir emocijas iedzīvotājiem, bet pareizi būtu, ja šīs emocijas tiktu izteiktas politiķiem un politiķi tālāk jau rezumētu ar to, kas ir prioritāte,” norādīja Lange.

Vilces Iedzīvotājs Pēteris gan netic, ka atradīs naudu un ceļu saremontēs, “būsim reāli, ja nauda būs, tad būs, bet es domāju, ka nē, jo tie solījumi jau gads no gada iet”.

Tomēr, neraugoties uz neticību politiķiem, vilcenieki ir gatavi uzrakstīt simt vēstules simt deputātiem, un, ja vēl netiks sadzirdēti, pielietot arī kardinālākas metodes.

KONTEKSTS:

Par gandrīz 11 kilometrus garā posma rekonstrukciju iedzīvotāji nesekmīgi cīnījušies jau piecus gadus. Tagad atkal sākta parakstu vākšana, un, ja risinājums  netiks rasts, vilcenieki apsver iespēju rudens pusē rīkoties aktīvāk un, iespējams, pat bloķēt ceļu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt