Ārpus Rīgas

Avīzes "Stars" žurnāliste Inese Elsiņa par Degumnieku lidlauka attīstības plāniem

Ārpus Rīgas

Kurzemē cer uz straujāku elektroautomobiļu izplatību

''Zemgales Ziņu'' galvenā redaktore Agnese Leiburga par Vilces ceļa remontu

Nesagaidot solīto remontu, vietējie vāc parakstus par Elejas–Mūrmuižas ceļa atjaunošanu

Autoceļa Dobele 2–Bauska (P 103) posms starp Eleju un Mūrmuižu, kas ved arī uz Tērvetes dabas parku un Rundāles pili, ir ārkārtīgi bēdīgā stāvoklī, un lai gan iepriekš šī ceļa remonts solīts 2018.gadā, plāni mainījušies. Vietējie iedzīvotāji vāc parakstus, lai tomēr panāktu ceļa atjaunošanu, Latvijas Radio pastāstīja laikraksta “Zemgales Ziņas” galvenā redaktore Agnese Leiburga.

Parakstus atklātai vēstulei sākuši vākt Vilces pagasta iedzīvotāji, jo viņiem nav iespēju izmantot citus ceļus, tas ir viņu pagasta ceļš. 

Vēstulē minēts, ka jau 2013. gadā iedzīvotāji vērsās Satiksmes ministrijā ar lūgumu par kapitālo remontu šajā 10,85 kilometru garajā posmā. “Saņēmām atbildi, ka autoceļa remonts ir iekļauts Valsts autoceļu sakārtošanas programmā 2014. –2020. gadam. Atsaucoties uz šo dokumentu, ticējām, ka 2017. gadā notiks projektēšanas darbi un attiecīgi 2018 –2019. gadā noritēs ceļa remonts. Taču 2016. gadā tapa jauna programma 2016.–2020. gadam. No tās mūsu ceļa posms Mūrmuiža–Eleja ir pazudis,” vilcenieku vēstuli citē “Zemgales Ziņas”.

Leiburga pastāstīja, ka “Latvijas Valsts ceļi” plānu maiņu skaidroja ar to, ka no visiem reģionālajiem ceļiem ar asfalta segumu vairāk nekā 1300 kilometri ir ļoti sliktā stāvokli un prioritāri labo ceļus, kas ir vēl sliktākā situācijā un uz kuriem ir lielāka satiksmes intensitāte.

Leiburga gan norādīja, ka satiksmes intensitāte ir “apburtais loks”, jo ceļa stāvokļa dēļ cilvēki izvēlas pa to nebraukt.  

Viņa arī piebilda, ka šo ceļu iebrauc tūristi, kas dodas uz Tērvetes parku, un viņiem “pirmais iespaids par Latviju ir diezgan bedrains”, un ir redzēti ārzemnieki, kas stājas malā un šokēti dodas aplūkot ceļu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti