Sadaļas Sadaļas

Dienas notikumu apskats

Erdogans draud atvērt robežas migrantu plūsmai uz Eiropu, reaģējot uz EP rezolūciju

Dienas notikumu apskats

Paņemti paraugi Ūnijas ielā, kur uzieta ķimikāliju glabātuve

Čakša Tukuma slimnīcai iesaka rūpīgāk izvērtēt, vai pacientiem jāārstējas slimnīcā

Čakša Tukuma slimnīcai iesaka rūpīgāk izvērtēt, vai pacientiem jāārstējas slimnīcā

Kā iepriekš prognozēts, iepazīšanās vizītē Tukumā veselības ministre Anda Čakša piektdien, 25.novembrī, vēl nerunāja par iespējamo reorganizāciju, diennakts neatliekamās palīdzības slimnīcu pārveidojot par dienas stacionāru. Taču ieilgušās vizītes laikā izrunāts daudz profesionālu jautājumu, piemēram, par rindu mazināšanu, speciālistu atrašanu un pacientu uzskaiti.

Līdzīgi kā Alūksnes, Cēsu, Dobeles, Kuldīgas, Preiļu, Līvānu un Krāslavas arī Tukumas slimnīcā Čakšas ierašanās tika gaidīta ar bažām, jo tā ir viena no reģionālajām ārstniecības iestādēm, ko Pasaules Bankas pētījumā ieteikts pārveidot no diennakts uz dienas stacionāru.

Vēl rīta pusē Tukuma slimnīcas direktore Dzintra Rabkeviča pauda gatavību cīņai par slimnīcas saglabāšanu, bet pēc trīs stundu ilgās vizītes viņa saka – izrunāti profesionāli jautājumi.

Kā piemēru Rabkeviča min ministrijas norādes, ka pārāk daudz ievesto pacientu tiek stacionēti uz vienu nakti. Tādiem būtu jāārstējas pie ģimenes ārsta.

"Bet lieta jau ir tāda, ka viņi nāk brīvdienās un vakaros. Viņus atved arī NMPD un slimnīcas nodaļa viņus uzņem. Mūsu arguments, ka neviens vesels jau slimnīcā neierodas. Tur ir indikācijas. Tad ir jautājums par sociālajām gultām un visiem sociālajiem riskiem, kas nāk līdzi. Tur jau arī viena slimnīca nevar atrisināt visas samilzušās problēmas. Tas ir jārisina kompleksi: pašvadībai, Labklājības ministrijai, Veselības ministrijai - bet arī tur mēs gribētu VM metodisko vadību, lai katrs nedara kā māk, bet, lai visi ietu vienā virzienā," pauda Rabkeviča.

Veselības ministre Čakša, Tukumā izrunāta virkne kvalitātes jautājumu, kas tieši skar iedzīvotājus - uzturēšanās ilgums slimnīcā, letalitātes rādītāji un laiks, cik ilgi vispār pacientam jāgaida, lai slimnīcā tiktu. "Ir jāstrādā pie procesiem - kādā veidā pacienti nonāk neatliekamajā palīdzībā, kā sadalās pacienti - ambulatori un kas paliek slimnīcā (..) kā organizēt rindas pārskatāmību. Ir vietas, kur redzam cilvēkresursu trūkumu - ļoti daudz organizatoriski jautājumi, kā arī veselības aprūpes lietas kopumā - finanšu lietas un cilvēkresursu trūkums" paskaidroja Čakša.

Viens no veselības aprūpes sistēmas reorganizācijas uzdevumiem ir to padarīt pieejamāku, bet otrs – kvalitatīvu, uzsver ministre Čakša.

"Šobrīd nav sarunas par to, ka būs dienas stacionārs un nakts stacionārs. Galvenais stāsts ir par to, kādi pacienti tiek aprūpēti Tukuma slimnīcā. Nav runas par kādas slimnīcas slēgšanu. Runa ir par to, kā uzlabot veselības aprūpes pakalpojumus," sacīja ministre.

Ministrija skaidro, ka reģionālo slimnīcu izvērtēšanas posms pašlaik ir sākuma stadijā, bet pārprofilēšana sagaidāma ne agrāk par 2019. gadu. Iepriekš VM norādījusi, ka dārgi pakalpojumi ir efektīvi tikai tad, ja tos koncentrē reģionu centros. Savukārt ministre Čakša uzsvērusi, ka nākotnē ministrija nevarēs katrai slimnīcai turpināt piešķirt finansējumu vēsturisko rajonu laiku ieradumu dēļ.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt