Buru ielas 9 iemītniekiem nākas pamest pussabrukušo namu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Par spīti avārijas stāvoklim un Rīgas būvvaldes atzinumam, ka ēka jāatstāj, lielākā daļa no Buru ielas 9. nama iedzīvotājiem joprojām mitinās savos dzīvokļos. Lai viņus pārliecinātu pārvākties ceturtdien tika iesaistīta pat pašvaldības policija. 

Tie, kas dzīvokļus namā ir privatizējuši, uzskata, ka ēkas sliktais stāvoklis ir Rīgas domes un tās pakļautībā esošā “Rīgas namu pārvaldnieka” atbildība, jo parādu nastu namam uzkrāvuši tieši tie īrnieki, kam pietiek nauda pudelei, nevis rēķinam.

Rīgas pilsētas būvvalde paziņojumā ēkas iemītniekiem aicinājusi viņus ne vēlāk kā līdz 14.maija plkst.10 atbrīvot nama telpas, solot iesaistīt tajā policiju, ja iedzīvotāji labprātīgi nepametīs telpas.

Kā novēroja LTV, vairāki iedzīvotāji ceturtdienas rītā atteikušies pamest ēku, tāpēc ieradusies pašvaldības policija. 

Paziņojumā iedzīvotājiem arī norādīts, ka nekavējošu iedzīvotāju pagaidu izmitināšanu nodrošina Rīgas domes Mājokļu un vides departaments.

Daudzi dzīvokļus šajā ēkā nopirkuši jau pirms 12 gadiem un vēl senāk. Viņuprāt, fakts, ka tagad nams jāatstāj, jo var sagrūt,  nešaubīgi esot apsaimniekotāja atbildība. Taču neviens no Rīgas domes departamentiem vai pakļautības iestādēm nav gatavs uzņemties atbildību par to, ka namā nav veikts remonts un nu tas apdraud iedzīvotājus. 

Apsekojot dzīvokļus, ceturtdien izrādījās, ka desmit dzīvokļos no sešpadsmit vēl mīt īpašnieki vai īrnieki. Tie, kas ir izvākušies saka – pašvaldības ierādītie īres dzīvokļi nav daudz labākā stāvoklī kā šis nams.

Likums nosaka – ja ēka ir avārijas stāvoklī, pašvaldībai jāierāda cits īres dzīvoklis vai jāizmaksā vienreizējs pabalsts. Tieši šo pabalstu tagad pieprasīs privatizēto dzīvokļu īpašnieki. Viņi uzskata, ka tā ir tikai un vienīgi “Rīgas namu pārvaldnieka” sliktas pārvaldīšanas un Rīgas domes kā lielākā dzīvokļu īpašnieka atbildība par to, ka ēka vairs nav remontējama un tajā dzīvot ir bīstami.

Jau ziņots, daudzdzīvokļu nams Torņakalnā iegruva marta sākumā, 16 iedzīvotāji evakuēti. Daļa no iedzīvotājiem devās dienesta viesnīcām, daļa apmetušies pie draugiem vai radiem.

Vēlāk būvekspertu atzinuši, ka galvenais iemesls ēkas sagrūšanai ir augstie gruntsūdeņi apvidū.  Ēka ir 115 gadus veca. Turklāt tās pamati būvēti no pilniem māla ķieģeļiem, kuri ir pildīti ar javu. Līdz ar to laika gaitā gan lietus, gan gruntsūdeņi iespaidojuši pamatus, izskalojot kaļķu javu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti