Brīvības un Matīsa ielas krustojumā Rīgā luksofora skaņas signāls nav dzirdams

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Gandrīz pirms diviem gadiem Rīgas domes Satiksmes departaments solīja, ka Brīvības ielas un Matīsa ielas krustojumā atjaunos remonta laikā pazudušos luksoforu skaņas signālus, kas palīdz šķērsot ielu cilvēkiem ar redzes traucējumiem. Departaments apgalvo, ka skaņas signāls strādā, bet LTV raidījums “4. studija” pārliecinājās, ka signāls ir tik kluss, ka to var knapi dzirdēt tikai pie paša luksofora, ja apkārt ir pilnīgs klusums.

Līdz 2018. gadam šajā krustojumā bija luksofors ar skaņas signālu. 2018. gadā, kad veica ielas rekonstrukciju līdz Tallinas ielai, šis skaņas luksofors tika demontēts. Pēc tam Satiksmes departaments solīja situāciju labot 2019. gada vidū.

Taču aizvien signāls tur nebija dzirdams, raidījumam sūdzējās skatītājs Raimonds.

Satiksmes departamentā stāstīja, ka skaņas signāls bija sabojājies un bija nepieciešams laiks, lai no ražotāja saņemtu detaļas, kas nepieciešamas, lai to salabotu, bet tagad signāls darbojas.    

Tas tiešam skan, taču to var dzirdēt tikai tad, kad ir pilnīgs klusums; kad mašīnas brauc garām, tad vairs neko nedzird.

Kad gājējiem ir sarkanais signāls, tad vispār nekas nav dzirdams, bet, kad iedegas zaļais signāls, tad absolūtā klusumā un stāvot tieši zem skaņas avota, kaut ko var sadzirdēt.

Situācija ir absurda, jo ir skaidrs, ka cilvēkiem ar redzes traucējumiem ķeksīša pēc izdarītais dzīvi ērtāku nepadara.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti