Brīvdienās rekordliels kūlas dedzināšanas gadījumu skaits

Diemžēl saulainās brīvdienas ļaudis aktīvi izmantojuši pērnās zāles dedzināšanai, un šis gads kūlas dedzināšanas vēsturē ieies ar jauniem rekordiem gan degušās platības, gan ugunsgrēku skaita ziņā. Policijai brīvdienas bijušas mierīgas, tomēr satiksmes negadījumu bijis padaudz, turklāt arī ar traģisku iznākumu.

500 ugunsgrēki trijās dienās - tāda ir šo brīvdienu bilance ugunsdzēsējiem. Lai gan pavasara kavēšanās ļāvusi cerēt, ka šogad pērno zāli nededzinās, tomēr saulainās dienas daudzi izmantojuši kūlas dedzināšanai, stāsta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta preses sekretāre Inga Vetere. „Babītes novadā vakar [svētdien] bija 35 hektāri un vēl septiņās vietas dega lielāki vai mazāki šķūnīši, dārza mājas,” norāda Vetere.

Ugunsdzēsēji novērojuši, ka ir vietas, kur aicinājums nededzināt pērno zāli gadu no gada paliek nesadzirdēts. „No malas skatoties, šķiet, ka tur jau viss ir nodedzināts,” saka Vetere.

Bijušas arī ar kūlu nesaistītas uguns nelaimes, kas prasījušas pastiprinātu glābēju

iesaistīšanos. Viena no tādām Pļaviņās. Piemēram, Pļaviņās dega 175 hektāru liela platība un nopietni bija apdraudētas tuvumā esošas četras dzīvojamās mājas. Galu galā ar piecām cisternām izdevās gan nosargāt mājas, gan pieveikt pašu uguni.

Policijai brīvdienas aizvadījusi mierīgi, vien ceļu policija pastiprināti kontrolējusi

alkohola cienītājus. Turpina Valsts policijas preses sekretāre Sintija Virse. „Ir diezgan daudz cietuši gājēji. Brīvdienās arī bijušas smagas avārijas ar motocikliem,” klāstīja Virse.

Ne tik mierīgas brīvdienas bijušas mediķiem. Aizvadītajā diennaktī dažādās Latvijas vietās notikuši negadījumi, kuros smagi cietuši vairāki cilvēki, informē Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Ilze Bukša. „Ir daudz traumu, kas saistītas ar pārvietošanos ar motocikliem, velosipēdiem, kvadracikliem. Tostarp šādā veidā ir bijušas arī vairākas smagas traumas,” stāsta Bukša un piebilst, ka ir negadījumi, kuros cilvēki guvuši smagas traumas.

Aizvadītajā diennaktī traumas guvuši 210 cilvēki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti