Bijušais PKC priekšnieks: Nepalielinot algas, ierēdniecība tiks sagrauta

„Atalgojuma jautājums valsts pārvaldē ir ļoti būtisks un īstenībā ļoti satraucošs, jo pēdējos gados atalgojums bijis iesaldēts, pirms tam – 2009., 2010.gadā – atalgojums tika būtiski samazināts: pret 2008.gada situāciju par 30-35%. Ja šis jautājums netiks risināts, tad, acīmredzot, mūsu valsts pārvaldi vēl vairāk novājinās un sagraus,” pauž Krieviņš, bijušais Pārresoru koordinācijas centra (PKC) vadītājs.

Viņa ieskatā labākais risinājums pašreizējai situācijai būtu nepalielināt kopējo atalgojuma fondu, bet iedot daudz lielāku atbildību ministriju valsts sekretāriem algu noteikšanā, tai skaitā augstāko robežu noteikšanā. Viņaprāt, tas būtu motivējoši valsts sekretāriem atbrīvoties no tiem darbiniekiem, kas „mīl dzert kafiju un ēst bulciņas darba laikā un nepievieno pārāk lielu vērtību”, un vairāk atlīdzināt produktīvi strādājošiem darbiniekiem.

„Maksāt tiem cilvēkiem, kas tiešām strādā daudz, brīvdienās un svētku dienās, vakaros. Savukārt nepalielināt kopējo atalgojuma fondu. Mēs iesaldējam to summu, kas patlaban valstī tiek tērēta [valsts pārvaldes] atalgojumam, bet ļauj ar to daudz elastīgāk rīkoties,” pārliecināts Krieviņš.

Būtisks aspekts ir arī valsts pārvaldes darbinieku motivācija – liela daļa darbinieku ar prieku dodas uz darbu, viņiem ir zināmā mērā misijas apziņa un vēlme, lai sabiedrība dzīvotu labāk, tā, atsaucoties uz Valsts kancelejas veikto aptauju, pauda Krieviņš.

Jau ziņots, ka Krieviņš pameta PKC vadītāja amatu un darbu tajā resursu trūkuma apstākļos salīdzināja ar neiespējamo misiju. Krieviņam tagad esot vairāki darba piedāvājumi - gan Latvijā, gan ārpus tās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti