Bērnu slimnīcas ārste: Jāgatavojas arī neparedzami lielam bērnu Covid-19 pacientu skaita pieaugumam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 9 mēnešiem.

Jārēķinās, ka arī bērni, kas inficējušies ar Covid-19, var nonākt slimnīcā neparedzami lielā skaitā, vīrusa saslimstībai palielinoties rudens sezonā. Tādēļ pašreiz Bērnu klīniskā universitātes slimnīca (BKUS) gatavo risinājumus, kā rīkoties gadījumā, ja slimnīca piedzīvos lielu Covid-19 pacientu skaita pieaugumu. To intervijā Latvijas Radio sacīja slimnīcas Bērnu slimību klīnikas vadītāja profesore Dace Gardovska.

Lai arī pašreizējās tendences rāda, ka BKUS nenonāk daudz bērnu ar Covid-19 infekciju, salīdzinot ar saslimstības izplatību citās valstīs, jārēķinās, ka slimības gaita var būt ļoti dažāda un bērni slimnīcā varētu nonākt neparedzami lielā apjomā, pauda Gardovska. 

Viņa norādīja, ka ir pamatotas bažas, ka arvien vairāk bērnu varētu nonākt slimnīcās, jo saslimstība kopumā valstī palielinās. 

Gardovska arī minēja, ka bērnu pacientu skaits varētu pieaugt, jo liela daļa jauniešu nav vakcinēti pret Covid-19, tomēr kā galveno iemeslu viņa uzsvēra – Latvijā, salīdzinot ar citām valstīm, aizvien vakcinēti maz pieaugušo, kas būtiski ietekmē bērnu saslimstības iespējamību. 

Līdz ar to BKUS šobrīd izstrādā metodoloģiskos risinājumus un algoritmus, lai slimnīca būtu gatava lielam pacientu pieplūdumam. Tiek apspriesta arī sadarbība ar reģionālajām slimnīcām. 

Vaicāta par iespējamību slimnīcā izsludināt ārkārtas stāvokli, Gardovska norādīja, ka viss atkarīgs no pacientu pieplūduma. Viņa atzīmēja, ka problēma ir arī to bērnu grupa ar hroniskām saslimšanām, kuri var saslimt ar Covid-19. “Tāpat nāk arī citas rudens infekcijas. Pagājušajā gadā bērni sēdēja mājās un neslimoja ar gripu,” sacīja mediķe, norādot, ka šogad situācija ir citādāka. 

KONTEKSTS:

Pagājušajā nedēļā Latvijā turpināja pieaugt jauno Covid-19 gadījumu skaits – pieaugums bija 72,6%. Tāpat par 58% pieauga slimnīcās nonākušo pacientu skaits. Šonedēļ Daugavpils reģionālā slimnīca pavēstīja par iekšējo ārkārtējo situāciju, bet Austrumu slimnīca sāka ierobežot plānveida operācijas aizņemto intensīvās terapijas gultu dēļ. Jau pirms dažām nedēļām Covid-19 vīrusa delta variants kļuva par dominējošo. Šo vīrusa variantu daudzviet pasaulē un arī Latvijā saista ar krasāku saslimstības pieaugumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti