Covid-19 delta varianta izplatības īpatsvars Latvijā sasniedzis 95%

Covid-19 delta varianta izplatības īpatsvars Latvijā ir sasniedzis 95%, otrdien valdības sēdē informēja Nacionālās references laboratorijas vadītājs Sergejs Ņikišins.

Jūlija sākumā delta paveids tika atklāts aptuveni 18% paraugu, bet jūlija vidū varianta izplatība sasniedza 79%. Aizvadītajā nedēļā, sekvencējot 128 analīžu paraugus, delta variants atklāts 95,3% paraugu.

Savukārt britu jeb alfa vīrusa varianta izplatība Latvijā turpina samazināties, atklāja Ņikišins.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts preses konferencē pēc valdības sēdes sacīja: "Varam konstatēt, ka pēdējās nedēļās saslimstība ar Covid-19 delta paveidu ir gājusi plašumā, ir vērojams saslimstības pieaugums. Bet kopumā Latvijā situācija ir salīdzinoši laba un stabila. (..) Latvijā mums vismaz pagaidām ir izdevies veiksmīgāk ierobežot Covid-19 delta paveida izplatību, jo esam saglabājuši piesardzību, esam atstājuši spēkā virkni drošības pasākumu, kas ir bijuši iedarbīgi un lieguši saslimstībai straujāk augt."

Pēc laboratorijas vadītāja paustā, testēšana uz Covid-19 Latvijā ir stabila, kaut arī no augusta mainīti testēšanas nosacījumi. Vidēji darba dienā pagājušajā nedēļā tika veikti 8000 testu, brīvdienā – 6000. Tāpat dienā tiek veikti aptuveni 1000 antigēna testu pirms kāda pasākuma apmeklējuma.

KONTEKSTS:

Pirmais Covid-19 uzliesmojums Latvijā piedzīvots 2020. gada martā, kad valdība izsludināja ārkārtējo situāciju, kas beidzās 9. jūnijā, jo vasarā vīrusa izplatība norima. Tomēr rudenī uzliesmojums atsākās, tāpēc valdība noteica otro ārkārtējo situāciju, kas beidzās 2021. gada 6. aprīlī.

Arī šovasar Latvijā ierobežojumu ir mazāk, jo 14 dienu kumulatīvais saslimšanas gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju ir zem 100 gadījumiem. Cilvēkiem ar Covid-19 sertifikātu pulcēšanās ierobežojumu nav, tomēr arī privātos pasākumos jāuzrauga, vai visiem tie ir. Sertifikāta turētāji kafejnīcās un krogos drīkst sēdēt iekšā. Ēstuvju terasēm atcelts darbalaika ierobežojums, bet veikalos vienlaikus drīkst būt vairāk cilvēku. Cilvēki ar Covid-19 sertifikātu kolektīvos drīkst nevilkt masku, bet iedzīvotājiem bez tā maska jāvelk.

Ja saslimstības kumulatīvais rādītājs nokritīs zem 20 gadījumu atzīmes, tad ierobežojumus mazinās. Ja rādītājs pārsniegs 120 atzīmi, tad – pastiprinās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti