Panorāma

U20 basketbola izlasei vēsturiska uzvara

Panorāma

U20 vienība aizvada vēsturisku spēli Tallinā

Bērnu slimnīcai trūkst nauda

Bērnu slimnīcai joprojām trūkst naudas remontam

Ziņa par to, ka Veselības ministrija Bērnu slimnīcas hematoonkoloģijas nodaļas remontam varēs piešķirt papildus 185 000 latu, ir bijusi maldinoša.

Jau pērn nodaļas remontam, kurā mīt vissmagāk slimie bērni, slimnīcas fonds sāka vākt ziedojumus. Bija nepieciešami 700 000 latu. Pavasarī ministrija pavēstīja, ka piešķirs 170 000. Tomēr nākamais paziņojums par 185 000 latu piešķiršanu izrādījās nepatiess.

Šī nodaļa veic būtisku darbu. Ārsti paši saka – nevajag domāt, ka te dzīvo bezcerīgi slimie. Ar onkoloģiskām saslimšanām sasirgušo bērnu ārstēšanās rezultāti ir pat ļoti labi. Taču, lai rezultāts būtu sekmīgs, nodaļā daudziem jādzīvo ļoti ilgi. „Ļoti svarīgi, ka vietās, kur bērnu vidējais atveseļošanās ilgums ir ievērojami lielāks kā citās bērnu slimnīcas struktūrvienībās, būtu telpas, kur patīkami būt ilgāku laiku,” norāda Bērnu slimnīcas virsārsts Vilnis Grīnbergs.

Piektdien Rīgā lija lietus, un lietus pa visām spraugām spraucās arī hematoonkoloģijas nodaļā. Uz grīdas dažu minūšu laikā izveidojās liela peļķe. Ne vien plaisas un sliktas kvalitātes logi, nodaļā ir arī pilnīgi nepiemērota ventilācijas sistēma. Tās nepilnību dēļ veidojas baktērijas un sēnītes, kas var apdraudēt vārgo veselību bērniem, kuriem no ķīmijterapijas lietošanas jau tā imunitāte ir novājināta. Taču beidzot parādījusies cerība, ka, iespējams, pēc gada varētu sākt remontdarbus. Jo no pirmā stāva remontam vajadzīgajiem 700 000 latu mazliet vairāk nekā puse ir savākta.

Attiecībā uz nepiešķirtajiem 185 000 latu, Bērnu slimnīcas ERAF projektu vadītāja Elīna Puriņa saka, ka pagaidām no valsts nekas nav saņemts un 185 000 latu patiesībā ir jau iepriekš minētie 170 000. Arī Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa akcentē, ka ministrija par vienu naudas piešķīrumu ir paziņojusi divas reizes. „Šāda informācija var maldināt par to priekšstatu, cik kopumā ir savākts,” skaidro Dambiņa.

Veselības ministre Ingrīda Circene notikušo skaidro kā komunikācijas kļūdu. Viņa arī sola, ka ministrija cenšas, lai summa pieaugtu no jau garantētajiem 170 000 līdz it kā solītajiem papildus 185 000. Tiesa, tas būtu vienreizējs maksājums. Turklāt, iespējams, slimnīca tuvākajā laikā varētu piešķirt vēl papildus 50 000 latu.

Bērnu slimnīcas hematoonkoloģijas nodaļai var ziedot, zvanot pa tālruni 90 00 66 81.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt