Dienas ziņas

Holokausta upurus piemin Biķernieku memoriālā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

LOC Ķīmijterapijas dienas stacionārā ārstēs vairāk pacientu

Onkoloģijas centra Ķīmijterapijas dienas stacionārā turpmāk ārstēs vairāk pacientu 

Investējot gandrīz 3 miljonus eiro, Latvijas Onkoloģijas centrā (LOC) paplašināta viena no iestādes galvenajām artērijām – Ķīmijterapijas dienas stacionārs. Tur ārstējas gandrīz 80% visu onkoloģisko pacientu. Un tieši ķīmijterapijas saņemšana ir garākais posms ceļā uz veselību. Tagad tas notiks plašās telpās, kur ir iespēja palīdzēt par 30% vairāk cilvēku. Bet stacionāra vadītāja uzsvēra, ka, veidojot Latvijas Vēža centru, šis ir viens no stūrakmeņiem visas valsts mērogā. 

Piektdien, ierodoties saņemt nozīmēto ķīmijterapijas devu, kas dažiem pacientiem nozīmē pat visu dienu pie zāļu sistēmām, logu žalūzijas bija paceltas. Kamēr paplašinātais dienas stacionārs vēl nav sācis darbu, ārsti gribēja jau parādīt, kur turpmāk notiks ārstēšana. 

LOC onkoloģe ķīmijterapeite Elīna Liepiņa sacīja: "Mēs īstenībā pirmo dienu atvērām tās žalūzijas, lai viņi redz, lai redz, kas notiek. Un lai viesi redz, ka tur pāri ir reāli pacienti."

Pirmie pacienti šeit ierodas jau pirms deviņiem. Vēlāk nāk tie, kas zāļu devu saņem dažu stundu laikā. 

Liepiņa sacīja: "Nedaudz vēlāk otrā plūsma, mūsu diena beidzas līdz ar pēdējo pacientu. Ir dienas, kad 19.00 pēdējo palaižam. No Liepājas puses un Ventspils, no Bauskas un Pierīgas, principā, es teiktu, ka visa Latvija ir šeit."

Tikai piektdien šeit viss bija tik pārskatāms. Katru krēslu atdalīs aizkari un pacientus norobežos vienu no otra. Tie, kam būs spēks, pēc tam varēs pasēdēt dārzā. Ārstēm tas ļoti patīk, taču ikdienas skrējienā nebūs laika te nākt. 

Līdz šim te bija 50 gultas, tagad – 69. Darba apjoms pieaug par 38%. 

LOC Ķīmijterapijas dienas stacionāra vadītāja Iveta Kudaba norādīja: "Šis ir milzīgs centrs, es pat teiktu – 69 gultas, tas ir milzīgs potenciāls, ejot uz nacionālo vēža centru, tā ir viena no sadaļām. Un te ir milzu izaugsme valstiskā līmenī."

Tas prasa pārmaiņas, piemēram, nepieciešami jauni un labi apmācīti darbinieki. 

Kudaba atzīmēja: "Mums būs izglītības māsas ķīmijā, pacientu koordinatori, administratori, lai šo riteni darbinātu sinhroni. Ķīmijterapija ir viens no ilgākajiem ceļiem, tas ir pacienta ceļš."

Paralēli turpinās darbs pie zāļu saraksta pārskatīšanas, ieviešot aizvien vairāk inovatīvu medikamentu. Tāpat valsts līmenī jāparedz vairāk vietu rezidentūrā tieši onkologiem un ķīmijterapijas speciālistiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti