Dienas ziņas

Rēzeknieši izmanto iespēju balsot iepriekš

Dienas ziņas

Līgatnes dabas taku aļņu voljērā pieaugums

Starptautiskā bērnu aizsardzības diena Strazdes bērnunamā

Bērnu aizsardzības dienā Strazdes bērnunamu apmeklē tehnikuma audzēkņi

Atzīmējot Starptautisko bērnu aizsardzības dienu, Strazdes bērnunama bērnus apciemoja Rīgas Valsts tehnikuma audzēkņi un pedagogi. Bērniem bija iespēja klausīties koncertu un spēlēt lielās koka galda spēles.

Strazdes bērnunamā mītošie 12 bērni katru dienu dodas uz skolu vai bērnudārzu, pēc tam atgriežas mājās, lai kopā mācītos, atpūstos un rotaļātos. Audzinātāja min, ka esot gan labās, gan sliktās dienas, gluži tāpat kā visās ģimenēs.

Starptautiskā bērnu aizsardzības diena

Tās aizsākumi meklējami 1925.gadā, kad Ženēvā norisinājās Pasaules konference bērnu labklājībai.

Pirmo reizi šī diena atzīmēta 1950.gadā.

Kopš tā laika Starptautiskā bērnu aizsardzības diena ir kā nemainīga tradīcija daudzās pasaules valstīs.

Šajā dienā visā pasaulē notiek dažādi pasākumi, kas veltīti bērniem, sniedzot prieku un sajūtu, ka šī ir viņu diena.

Bērni aktīvi piedalās dažādos konkursos, ir talantīgi dziedātāji, gleznotāji un sportisti. “Parasti mēs spēlējamies, braucam uz kaut kādiem pasākumiem,” stāsta Strazdes bērnunama audzēkne Samanta Millere. Līdzīgi saka arī bērnunama audzēknis Orents Šaškovs: “Mums te iet lustīgi, forši. Mēs ejam ārā lēkāt pa batutu.”

Bērnunamā tiek svinēti dažādi svētki, šoreiz tos sarūpēja Rīgas Valsts tehnikuma audzēkņi un pedagogi. Starptautisko bērnu aizsardzības dienu bērnunamā parasti neatzīmējot, tāpēc visi bija patīkami pārsteigti par jauko dienu, kuras laikā bērniem bija iespēja klausīties koncertu un spēlēt lielās koka galda spēles. Šādas spēles bērni spēlēja pirmo reizi.

“Liels tracis, šurum-burums un, protams, prieks, bērniem prieks. Ja bērni ir priecīgi, tad arī mēs esam priecīgi. Un cilvēki ļoti interesanti, jo visi brauc ar kaut kādu domu, ar labiem vēlējumiem mums,” saka Strazdes bērnu nama audzinātāja Marika Pavloviča.

Rīgas Valsts tehnikuma audzēkņi labprāt iesaistās labdarības pasākumos. Labdarības akcijai “Būsim līdzjūtīgi” katru reizi ir konkrēts mērķis, kam tiek izlietoti ziedojumi un sarūpēti svētki.  Tā kā Talsu novada Laidzē ir tehnikuma filiāle, tad šoreiz tika izvēlēts Strazdes bērnunams. Par akcijā iegūtajiem līdzekļiem iegādāta veļas mazgājamā mašīna, kas ļoti nepieciešama bērnunamam.

“Labdarība ir tā, kas atgādina, ka dzīvē bez mums vēl ir arī citi bērni. Līdzjūtība un iejusties citu ādā, un palīdzēt, tās ir vienas no vērtībām, kas mūsdienu dzīvē ir ļoti nepieciešamas,” saka Rīgas Valsts tehnikuma audzināšanas nodaļas izglītības metodiķe Ieva Dorila.

1.jūnijā atzīmē ne tikai Starptautisko bērnu aizsardzības dienu, bet ir sācies arī vasaras brīvlaiks. Strazdes bērnunama bērni vasarā vēlētos doties uz jūru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti