Dienas ziņas

NBS Apvienotajam štābam – 30!

Dienas ziņas

Attaisno digitālās televīzijas lietā apsūdzētos

Bērni ar omikronu slimo viegli, jāuzmana zīdaiņi

Bērni ar Covid-19 omikrona variantu slimo viegli; jāuzmana zīdaiņi

Pustukšas klases skolās un pat pilnībā slēgtas bērnudārza grupiņas – tāda šobrīd ir Covid-19 omikrona varianta realitāte Latvijā. Taču labā ziņa ir tā, ka bērni šo vīrusu pārslimo viegli – dažu dienu laikā, ar nelielu temperatūru un kakla sāpēm. Ārsti tikmēr iesaka lietot daudz šķidruma, bet noteikti pieskatīt zīdaiņus. Viņu gadījumā apātija vai nevēlēšanās ēst gan nozīmē, ka jāzvana 113.

Vīrusa omikrona variants bērnu vidū izplatās strauji. Tā biežākās pazīmes ir paaugstināta temperatūra, kakla un galvas sāpes, arī iesnas un nogurums. Bērns var sūdzēties arī par sāpošu vēderu un var būt slikta dūša. Uz slimnīcu noteikti nav jābrauc. Pret vīrusa omikrona  variantu nav specifisku zāļu.

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) Bērnu infektoloģe un pediatre Dace Zavadska Latvijas Televīzijai norādīja: "Temperatūras zāles noteikti var iedot mājās un bērnam padzerties arī var iedot mājās. Un, ja simptomi nemazinās un dinamikā pieaug, un ir viena, otra, trešā diena un nepaliek labāk, mēs noteikti vispirms sazināmies ar ģimenes ārstu vai pa konsultatīvo tālruni."

Izņēmums ir zīdaiņi. Tikko dzimušiem mazuļiem Covid-19 omikrona variants var nozīmēt arī stacionēšanu.

"Ja bērniņam, jaunākam par vienu mēnesi, ir temperatūras pacēlums vai viņš neēd, neceļas, ir miegains un uzvedas savādāk, tad nepieciešama ārsta apskate. Pietiek ar ģimenes ārsta apskati, bet nopietnākos gadījumos būtu jādodas uz slimnīcu," sacīja Zavadska.

Bērnu slimnīcas pieredze liecina, ka šis vīrusa variants neizraisa plašus plaušu bojājumus un nav nepieciešams papildu skābeklis. Taču, ja temperatūru nevar mazināt ar zālēm, iespējams, diennakti būs jāpavada slimnīcā novērošanā.

"Ja ir tādi simptomi, kā ļoti apgrūtināta elpošana, traucēta samaņa, tas ir tipiskākais ar kovidu, omikronu, vai temperatūra, ko neskatoties uz adekvātu medikamentu un šķidruma lietošanu vienalga nevaram pazemināt, tad var vērsties slimnīcā. Visticamāk, šie bērni pavadīs nepilnas 24 stundas observācijas nodaļā, izolācijā. Sniegsim konsultācijas. Bet kopumā šie ir ambulatori pacienti," viņa norādīja.

Parasti vīrusa saslimšana ilgst trīs dienas, bet nedēļu pēc pozitīvā testa bez ārsta zīmes un laboratorijas atzinuma drīkst atgriezties izglītības iestādē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti