Bauskas novads: aplēses par mandātu sadalījumu pēc reformas - vairāk vietu būtu NA

Pēc reģionālās reformas iepriekšējo pašvaldību vēlēšanu rezultāti labāko pozīciju jaunajā Bauskas novadā sola Nacionālajai apvienībai, lai gan konkurenti nekur tālu neatpaliek.

Nacionālā apvienība varētu iegūt piecus mandātus no 19, bet tuvākie sekotāji – Latvijas Reģionu apvienība – iegūtu tikai par vienu mandātu mazāk.

 

Par pamatu materiālam ņemti 2017.gada vēlēšanu rezultāti, pārrēķinot, kā mainītos situācija, ja vēlēšanas notiktu pēc reformas paredzēto pašvaldību robežās un vēlētāji savu izvēli nemainītu. Pieņemts, ka vēlēšanu kārtība nemainītos, bet mandātu skaits pašvaldībās ir tāds, kā VARAM piedāvājumā. Mandātu aprēķinam izmantota CVK lietotā Senlaga metode.

Ķekavas un Olaines teritorijas dalījums netiek ņemts vērā, jo nav iespējams nodalīt vēlētājus, kuru novads mainītos.

Vangažu balsis ieskaitītas Ulbrokas novada datos, bet Inčukalna deputāti pieskaitīti plānotajam Siguldas novadam. Tam pierēķinātas arī pārējās Inčukalnā nodotās vēlētāju balsis.

Kopā, izveidojot jauno Bauskas novadu, deputātu skaits saruks par 37 – iepriekš kopā četros novados bija 56 deputāti, nu paliks tikai 19.

Ieguvēji

Nacionālā apvienība iegūst lielāko mandātu skaitu (5), turklāt vēl divus mandātus iegūst Nacionālās apvienības un Zaļo un Zemnieku savienības apvienotais saraksts.

Zaudētāji

Vietējie politiskie spēki. “Cilvēkiem un zemei” no Rundāles pagasta iepriekš bija vienīgais saraksts, kas kandidēja Rundālē un attiecīgi ieguva visas deviņas vietas, nu apvienotajā pašvaldībā iegūst tikai vienu mandātu.

“Saskaņa”, “Latvijas attīstībai” un “No sirds Latvijai” nepārvar 5% barjeru un zaudē iepriekš iegūtās deputātu vietas.

Jāpiebilst, ka pēcreformas pašvaldībās cīnoties par deputātu vietām labākā situācijā varētu būt nacionālā līmeņa partijas, tajā skaitā arī tādēļ, ka tās varētu saņemt papildu finansējumu no valsts.

 

 

Vismazākais “svars” apvienotajā novadā būs Rundāles balsotājiem – nedaudz vairāk par 6%, bet lielākais – Bauskas novada balsīm, tās veido vairāk nekā pusi.

 

 

Uzzini, kā reforma varētu ietekmēt politisko ainavu arī pārējās Zemgales pašvaldībās, Pierīgas pašvaldībās un Vidzemes pašvaldībās!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt