Panorāma

Plāno mazināt finansējumu par svešvalodu padziļinātu mācīšanu

Panorāma

Mediķiem algas pieaug no 140 līdz 450 eiro

Anna Slapiņa: tā ir piederība dzimtenei

Barikāžu laikā nošautā operatora Slapiņa bērniem atjauno Latvijas pilsonību

Ņemot vērā valdības lēmumu, Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) atjauno Latvijas pilsonību barikāžu laikā nošautā kinooperatora Andra Slapiņa bērniem - Annai un Andrim Slapiņiem, liecina LTV rīcībā esošā informācija.

Tāpēc gan PMLP, gan Slapiņu ģimenes advokāte Vita Liberte lūdza tiesu izbeigt ierosināto tiesvedību par pilsonību, jo jautājums ir atrisināts, vēsta LTV.

Administratīvā rajona tiesa ceturtdien, 8.februārī, izbeidza tiesvedību par pilsonības jautājumu  Annai un Andrim Slapiņiem.

Valdība šonedēļ, ņemot vērā barikāžu laikā nošautā kinooperatora Andra Slapiņa nopelnus, nolēmusi atļaut abiem viņa bērniem – meitai Annai un dēlam Andrim – saglabāt Latvijas pilsonību.

Šādu lēmumu, ar kuru, pamatojoties uz Pilsonības likuma normām, Slapiņa bērni varēs vienlaikus būt gan Latvijas, gan Krievijas pilsoņi, valdība pieņēma dienu pēc tam, kad laikraksts "Diena" informēja, ka viņi vērsušies tiesā, apstrīdot Pilsonības un migrācijas pārvaldes lēmumu par Latvijas pilsonības anulēšanu.

Pirms diviem gadiem valdība noraidīja Slapiņa meitas un dēla lūgumu ļaut viņiem saglabāt Latvijas pilsonību.  

Anna Slapiņa intervijā Latvijas Televīzijai pateicās visiem, kuri palīdzēja atgūt pilsonību.

“Lēmumu par pilsonību gaidījām četrus gadus. [..] Nedomājām, ka tas izvērsīsies tik skaļi,” atzina Anna Slapiņa.

"Kā etniskie latvieši mēs varam jebkurā laikā saņemt Latvijas vīzas un iebraukt  Latvijā. Tas ir bezmaksas. Tas ir ātri. Bet mums tiešām bija svarīgi saglabāt Latvijas pilsonību, nevis kādu Eiropas. Labi zinām, ka cilvēki bieži izmanto Latviju kā tramplīnu, lai tiktu kaut kur tālāk. Bet mums bija svarīgi saglabāt nevis iespēju kaut kur braukt, tāda iespēja mums jau ir kā etniskiem latviešiem. Mums ir divas dzimtenes. Ar to neko nevar darīt. Mums mamma ir no Krievijas. Tēvs no Latvijas. Mums bija ļoti svarīgi saglabāt to sajūtu, dzimtenes sajūtu,” sacīja Slapiņa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti