Nedzirdīgajiem

Dienas ziņas

Nedzirdīgajiem

Kultūras ziņas

Aucē sagruvusi neapdzīvota veca daudzdzīvokļu ēka

Svētdien, 5.augustā, vakarā Aucē sagruvusi aptuveni simt gadus veca  daudzdzīvokļu īres māja. Negadījumā cietušo nav, jo ēkas sliktā tehniskā stāvokļa dēļ pēdējais īrnieks to pametis pirms gada.

Pašreiz tiek meklēts, vai ēkai ir īpašnieks, bet otrdien tikšot sasaukta ārkārtas domes sēde, lai lemtu par sagruvušās mājas nojaukšanu.        

Svētdien, dažas minūtes pēc sešiem vakarā, citkārt klusajā Dzirnavu ielā Aucē nograndis pērkonam līdzīgs troksnis. Tomēr izrādījies, ka tas nebija pērkons, bet troksnis, ko radīja brūkošā divstāvu ēkas siena.

“Māja ir avārijas stāvoklī. Mēs neesam speciālisti, bet varēja redzēt mitrumu un plaisas. Tā jau tāda ir sen, gadiem,” stāstīja auceniece Mudīte Celma.

Pirmdienas rītā ielas posms pie gandrīz simt gadus vecās astoņu dzīvokļu ēkas tika norobežots, un to apsargāja pašvaldības policija, bet citkārt ik rītu pie tās piestājuši auto, kuri atveduši bērnus uz ielas otrā pusē esošo bērnudārzu.

Māja savulaik bijis īres nams, bet pēdējā laikā tā stāvējusi tukša. Līdzās sabrukušajai sienai pēdējai mājas īrniecei gan joprojām ir mazdārziņš, un tikai laimīgas sagadīšanās pēc ēkas tuvumā neviens neatradās.

“Es nezinu, kāpēc īpašnieks nelikās ne zinis. Nu, ja es nevaru vairs apkopt, nu atdod domei. Šitādas ēkas, graustus turēt, kas var izraisīt cilvēku bojāeju... Es to nesaprotu,” atzina Mudīte Celma.

Novada domes vadība skaidroja, ka ēkas īpašniece esot kāda ASV dzīvojoša kundze, kura nekustāma īpašuma nodokli neesot maksājusi jau trīs gadus. Summa  esot neliela, tāpēc piedziņas process neesot uzsākts.

Pirmdien noskaidrojies, ka grausta saimniece jau pirms kāda laika devusies aizsaulē, un pašreiz tiekot meklēti mantinieki.

Auces novada domes priekšsēdētāja Vija Keršus (Zaļo un Zemnieku savienība) pastāstīja, ka pēc domes informācijas īpašuma nodokļu programmās “mēs neredzam, ka cilvēks ir miris, vienkārši īpašnieks joprojām ir tas pats”.

“Šā vai tā, mums rīt ir jāsasauc ārkārtas domes sēde, kurā jāpieņem lēmums par steidzamu nojaukšanu,” atzina domes vadītāja.

Gan pašā Aucē, gan citviet novadā ir vismaz vairāki desmiti avārijas stāvoklī esošo māju, tomēr paaugstinātais īpašuma nodoklis jeb tā saucamais ''graustu nodoklis'' tiekot prasīts tikai vienai ēkai, jo ''graustu saraksts'' neesot sastādīts.

“Šinī laikā, kamēr es strādāju, nu jau tūlīt būs gads, mums diemžēl nav bijusi aktīva darbība. Vienmēr tā jau laikam dzīve noliek vietā jautājumus, kuri netiek risināti,” atzina Vija Keršus.

Kad sabrukusī ēka tiks nojaukta, neviens nezina, jo līdzīgu precedentu pašvaldībā neesot bijis. Iedzīvotāji gan tiek aicināti būt uzmanīgiem un par bīstamām ēkām turpmāk ziņot pašvaldībai savlaicīgi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti