Panorāma

Jēkabpilī cīnās ar plūdiem

Panorāma

Ukrainas frontē izmēģina krāsniņas no Latvijas

Atstādinātā "Vaivaru" vadītāja vēršas tiesā pret VM

Atstādinātā «Vaivaru» vadītāja vēršas tiesā pret Veselības ministriju

Rudenī no amata atstādinātā nacionālā rehabilitācijas centra "Vaivari" valdes priekšsēdētāja Anda Nulle vērsusies tiesā pret Veselības ministriju (VM) par viņas goda un cieņas aizskaršanu, atstādināšanas laikā izplatot maldinošas ziņas. Tās negatīvi ietekmējušas viņas reputāciju un profesionālo darbību. Atbalstu Nullei atkārtoti paudusi Latvijas Ārstu biedrība (LĀB), vēršoties pie Valsts prezidenta, Ministru prezidenta un veselības ministres.

Nulle "Vaivaru" vadītājas amatu zaudēja pēc tam, kad VM viņai pārmeta interešu konfliktu. Nulle centra vadītājas amatu savienojusi ar darbu ģimenes ārsta praksē "Vaivaru" telpās, un kā centra vadītāja viņa esot pieņēmusi ārsta praksei labvēlīgus lēmumus. Nulle šiem un izteikumiem, ka iesaistītas esot arī viņas privātās intereses, nepiekrīt, un tāpēc viņa vērsusies tiesā pret VM par viņas goda un cieņas aizskaršanu.

"Es uzskatu, ka tas bija mans pienākums, pirmkārt, pašai pret sevi. Šis ir jautājums, lai atsauktu nepatiesas, manu cieņu un godu aizskarošas ziņas. Un lai es gan kā vadītāja, gan kā ārste, gan kā bijusī amatpersona varētu turpināt savu darbu. Un, godīgi sakot, man ir ļoti aizskaroši skaidroties saviem Eiropas kolēģiem, kāpēc tā pēkšņi viss notiek un ar šādām ziņām," skaidroja Nulle.

Viņa uzsvēra, ka par maldinošu ziņu izplatīšanu ir jāatbild, un viņa to gatavojas pierādīt tiesā. Tiesa pieteikumu pieņēmusi.

Paužot atbalstu Nullei, kura pati arī ir LĀB valdē, Ārstu biedrība atkārtoti vērsusies arī pie politiķiem – Valsts prezidenta, Ministru prezidenta un veselības ministres. Vēl līdz piektdienai pretendenti var pieteikties "Vaivaru" valdes priekšsēža amatam konkursā. Taču, tā kā prasība ir "nevainojama reputācija, kas nozīmē, ka nav iemesla pamatotām šaubām par personas nevainojamu reputāciju un nav pierādījumu, kas liecinātu par pretējo", Nullei liegts kandidēt.

"Mūsu ieskatā, tā ir tāda faktiski vēršanās pret viņu, sākumā safabricējot šīs nepatiesās ziņas, pēc tam izsludinot konkursu, faktiski viņai liedzot pieteikties un kandidēt uz šo amatu. Gala vārds šeit ir tiesai. Tas ir nešaubīgi," teica LĀB konsultante juridiskos jautājumos Ilze Vilka.

Ārstu biedrībai esot šaubas arī par veidu, kā Nulle tika atstādināta. "Valde netika iepazīstināta ar šo ziņojumu. Nekādi paskaidrojumi netika prasīti. Mūsu ieskatā, tā ir slikta pārvaldība, un tas liecina par to, ka faktiski nekāda izvērtēšana nemaz netika plānota," piebilda LĀB pārstāve.

Veselības ministre Līga Meņģelsone atzina, ka jāsagaida tiesas lēmums.

"Tiesai ir visas iespējas šobrīd godīgi to pateikt. Protams, ka ir daudz jautājumu, kāpēc tas tā notika un vai tas ir atbilstoši potenciālajam nodarījumam. Droši vien, ka taisnība ir kaut kur pa vidu," sprieda ministre.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti