Arī otrajā vēlēšanu dienā iecirkņos vērojamas rindas

Vēlētāji atsevišķos Rīgas centra iecirkņos turpina aktīvi nodot balsis glabāšanā un veido pat rindas. 12.Saeimas vēlēšanās iepriekšējās nobalsošanas pirmajā dienā balsi glabāšanā nodevuši 6730 pilsoņu, kas ir 0,43% no balsstiesīgajiem. Patlaban iecirkņi jau tiek slēgti un pieprasītā 1.ģimnāzijas iecirkņa pārstāvji secināja, ka šodien aktivitāte bijusi līdzīga kā iepriekš.

Trešajā Rīgas vēlēšanu iecirknī 1.ģimnāzijā ceturtdien pirmajā stundā bija nobalsojuši jau 147 vēlētāji. Vairāk rīta pusē iecirknī bija novērojamas arī rindas līdz pat skolas durvīm. Mācību procesu gan, šķiet, vēlēšanu iepriekšējā nobalsošana netraucē. Brīžiem redzams, ka arī pilngadīgie audzēkņi iestājās vēlētāju rindā ar pasēm.

Vēlētāji izvēli izdara dažādi - vieni balso par kādu ierasto politisko partiju, citi atzīst, ka vīlušies savā iepriekšējā izvēlē, vai arī secina, ka patlaban mainījušās prioritātes par to, kādas pārmaiņas valstī vēlas redzēt.

„Man ,svarīgi ir bērni, veci cilvēki un zemnieki,” saka kāda uzrunātā vēlētāja. Cita kundze pauž, ka izvēlei ir jābūt pastāvīgai, vērojot politisko notikumus, savukārt reklāmas ir kaitināšana: „Man būtu svarīgi, lai vairāk pievērstu uzmanību jaunajai paaudzei, bērniem.”

„Par to pašu partiju, par ko balsoju parasti. Īpaši grūti nebija izvēlēties. Galvenais, lai Latvija orientējas uz Rietumiem, lai nebrāļojas ar Krieviju,” saka kāds vēlētājs. Cita sieviete atzīst, ka  izvēli izdara „pēc mazākā ļaunuma” principa.

Pārsvarā iedzīvotāji savas balsis glabāšanā nodod iepriekš, jo 12.Saeimas vēlēšanu īstajā dienā sestdien ir kādi citi plāni ārpus Rīgas vai pat ārpus valsts.

Iecirkņa vadītāja Daina Gulbiņa novērojusi, ka aktivitāte šajās dienas esot līdzīga un vēlētāji lielākoties par kārtību ir zinoši: „Vakar bija viens cilvēks, kas gribēja ar ID karti, bet tā kā apliecības viņam nebija, tad teica, ka nāks ar pasi. Varēja sagaidīt, ka šādu būs vairāk, bet acīmredzot cilvēki to ir sapratuši. Pat ne jaunieši, bet jauni cilvēki ar somām un ceļojumu koferiem, un dodas drīz uz lidostu, vakar mums stāvēja daudz.”

Nodot balsi glabāšanā varēs arī piektdien, kad iecirkņi būs atvērti no pulksten 10 līdz 16. Savukārt vēlēšanu dienā sestdien būs iespējams nobalsot no septiņiem līdz astoņiem vakarā jebkurā tuvākajā iecirknī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti