4. studija

Pabažu stacija

4. studija

Dinamiskais rēķins

Jūrmalas caurlaides

Arī kapračiem un kapu kopējiem jāmaksā par iebraukšanu Jūrmalā

Daudzi rīdzinieki brauc uz Jūrmalu, lai apkoptu kapus, taču, tā kā kaps neskaitās nekustamais īpašums un kapa vieta ir jānomā, netiek piešķirti nekādi atvieglojumi un par iebraukšanu Jūrmalā jāmaksā divi eiro.

Tiem, kas uz Jūrmalu brauc atpūsties ar savu mašīnu, no 1.aprīļa par iebraukšanu būs jāmaksā divi eiro. Bet visi jau nebrauc tikai atpūsties - ir cilvēki, kuriem tur ir dzimtas kapi, kas regulāri ir jāapkopj. Arī šiem cilvēkiem būs jāmaksā par iebraukšanu.

"Daudz rīdzinieku brauc uz šejieni. Daudziem šeit ir radi vai paši ir pārvākušies," raidījumam "4.studija" stāsta Jūrmalas kapu valdes priekšsēdētājs Guntis Krūzmētra.

Kā zināms, kapu kopšanas tradīcijas Latvijā nav mainījušās gadu simtiem, un tuvinieki kapu kopiņas mēdz uzpost tikpat cītīgi kā piemājas dārziņus, it īpaši vasarā, kad atdusas vietas var rotāt ar svaigiem ziediem. Tomēr svaigie ziedi vīst, tie ir jāmaina, un sanāk, ka tas iebraucējiem ikreiz izmaksās papildus divus eiro. Tomēr kapu kopēji nav to cilvēku sarakstā, kuriem pienākas caurlaide.

"Atbrīvoti no nodevas ir tie, kas ir deklarējušies Jūrmalā, kuriem ir īpašums, arī uzņēmēji, kuriem reģistrēta uzņēmējdarbība," stāsta Jūrmalas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Leite.

Ja savu tuvinieku kapu stūrīti varētu privatizēt gluži tāpat kā mājokļus un citu zemi, iespējams, situācija ar caurlaidēm mainītos.

"Zeme nav īpašumā, kapu jau nomā. Tas nav ierakstīts Zemesgrāmatā, jo tas neskaitās īpašums," stāsta Guntis Krūzmētra.

Ja tuvinieki var paši izdomāt, cik bieži braukt uz kapiem, tad kapracim tomēr jābūt regulāri. Taču izrādās, ka pat tik svarīgam amata vīram nepienākas caurlaide.

"Šāda caurlaide mums dota netika, pagājušajā gadā vienreizēju caurlaidi mēs dabūjām, bet iepriekšējos gados nekā. Rakstījām iesniegumu izpilddirektoram, izskatīja un iedeva mums atlaidi," stāsta baznīcas draudzes īpašuma un kapsētu pārzinātājs Gunārs Freimanis.

Atlaides iebraukšanai Jūrmalā var pieprasīt gan medicīnas darbinieki, gan cilvēki, kas te nodarbojas ar labdarību, arī sportisti uz treniņnometnēm. Tikai par kapu apmeklētājiem nav padomāts, lai gan katrs par šo zemes pleķīti tomēr maksā mazus, bet godīgus nodokļus.

Gada maksa ir 70 centi par kvadrātmetru, taču kapu vieta neskaitās kā nekustamais īpašums, tāpēc nekādus atvieglojumus nevar piešķirt un vasaras laikā iebraucējiem būs jāšķiras no diviem eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt