Arī Daugavā kļūst bīstami; Daugavpils pusē pirmie plūdi - jau tuvākās diennakts laikā

Aizvadītās diennakts laikā ūdens līmenis Daugavā audzis arvien straujāk, un pie Daugavpils kopš pirmdienas rīta ūdens līmenis cēlies par aptuveni diviem metriem, LR un LTV pastāstīja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Prognozes liecina, ka nākamajā diennaktī ūdens līmenis celsies vēl vismaz par metru un tas būs sasniedzis atzīmi tuvu 600 centimetriem virs hidroloģiskās stacijas nulles un šādā situācijā sāk applūst pļavas Daugavas krastos.

Otrdienas rītā ūdens līmenis vēl ir ap 480 centimetriem virs nulles atzīmes.

Ielas un mājas Daugavpilī sāk applūst, kad ūdens līmenis sasniedz 750 centimetru atzīmi.

Pagājušajā naktī ledus pie Daugavpils sakustējies un līdz ar to visā posmā no Krievijas, Baltkrievijas līdz Daugavpilij ledus ir izkustējies, turklāt Baltkrievijā visas hidroloģiskās stacijas ziņo par ledus iešanu. Tikmēr lejpus Daugavpils, sākot no Vaikuļāniem, upe joprojām ir aizsalusi un to klāj vienlaidus ledus kārta.

Tā kā Latgalē un lielā daļā Baltkrievijas trešdien gaisa temperatūra sasniegs +15..+17 grādus, kušana būs strauja un ūdens līmenis Daugavā turpinās augt. Prognozes liecina, ka pilsētai kritisko robežu ūdens līmenis sasniegs nedēļas otrajā pusē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti