Dienas ziņas

Eduards Veidenbaums – neiespējamais dzejnieks

Dienas ziņas

CVK mudina piedalīties Eiroparlamenta vēlēšanās

Baltinavā sāk aptauju par teritoriālo reformu

Arī Baltinavā uzsāk aptauju par teritoriālo reformu

Lai noskaidrotu viedokli par administratīvi teritoriālo reformu, vairākas pašvaldības rīko iedzīvotāju aptaujas. Nozares ministram Jurim Pūcei ("Attīstībai/Par!") ir iebildes pret to, ka tās organizētas Ikšķiles un Jelgavas novadā, tomēr socioloģisku aptauju nolēmusi rīkot arī Baltinavas pašvaldība.

Šonedēļ Baltinavā uzsākta iedzīvotāju aptauja par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas piedāvāto administratīvi teritoriālo reformu, kas paredz Baltinavas novadu pievienot Balvu novadam. Tajā iedzīvotāji aicināti izteikt viedokli par novada pievienošanu citam novadam vai esošās teritorijas saglabāšanu. "Deputātiem bija tāds viedoklis, ka tomēr ir jāuzklausa visi iedzīvotāji, lai mēs arī saprastu to iedzīvotāju vēlmi ne jau tikai šaura loka, kā mums vienmēr pārmet. Reizēm varbūt arī pamatoti, ka tikai deputāti izlemj kaut ko," teica Baltinavas novada domes priekšsēdētāja Sarmīte Tabore.

Vietējie iedzīvotāji uzsver, ka teritoriālā reforma liks justies atstātiem novārtā, kas sekmēs vēl lielāku cilvēku aizbraukšanu. Tāpat lielas bažas pašvaldībā sagādā iesākto projektu īstenošana. "Mēs ceram šobrīd pabeigt tie, kas uzsākti projekti vēl kamēr pastāv novads. Lai izslēgtu to risku, ka varētu būt kaut kas nepabeigts. Arī termiņi ir saplānoti. Pašreiz gan nedaudz risks ir, ka Valsts kasē aizņēmumu nevar paņemt. Naudiņas it kā nav. Mēs stāvam arī rindā, pēc saraksta. Lielajā novadā ļoti iespējams, ka liela daļa šo projektu varētu būt neīstenoti," akcentēja Tabore.

Uzņēmēja, zemnieku saimniecības "Mītkes" īpašniece Velta Mītke norādīja, ka novadu apvienošana veicnātu cilvēku aizplūšanu projām no Baltinavas novada. "Tas ir tas pats sāpīgākais - man kā uzņēmējam, ka to cilvēku resursu mēs zaudēsim, gan arī tīri kā ģimenes cilvēkam. Es baidos par saviem bērniem, kuri man mācās šeit pat skolā. Es gribētu, lai viņi paliek te, lai viņi turpina arī mūsu uzņēmējdarbību tālāk," tā Mītke.

Baltinavieši norāda, ka ides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Pūcem vajadzētu izskatīt variantu par pirmā un otrā līmeņa pašvaldību veidošanu un to funkciju sadali. "Tad, kad bija Balvu rajons, Balvu rajons bija otrā līmeņa pašvaldība un uz vietas katrā pagastā bija pirmā līmeņa pašvaldība. Un mana pārliecība ir, ka vajag funkcijas pārdalīt un veidot otro līmeņu pašvaldības nevis likvidēt pašvaldības mazās," teica Baltinavas vidusskolas direktors Imants Slišāns.

Plānots, ka iedzīvotāju aptauja Baltinavas novadā notiks līdz 10. jūnijam. Apkopotie rezultāti tiks prezentēti ministram reģionālās vizītes laikā Baltinavā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti